Bełkotliwe oświadczenie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych!

  1. Co w oświadczeniu PWPW oznacza sformułowanie „przyszłe karty wyborcze” – przecież chodzić powinno o gwarancje dotyczące wykonania obecnych a nie przyszłych pakietów do teraźniejszych a nie przyszłych wyborów? Dlaczego PWPW w tej materii używa jakichś dziwnych sformułowań?
  2. Dlaczego w oświadczeniu zamiast gwarancji i zapewnienia wykonania pakietów, które nie będą łatwe do podrobienia, PWPW wyraża bliżej nieokreślone „przekonane”, że te karty/pakiety mają zabezpieczenia?
  3. Po co PWPW wydaje to oświadczenie skoro wiemy, że pakiety są już wydrukowane i w dodatku zostały wydrukowane przez niemiecką firmę a nie PWPW?

BEŁKOT tego oświadczenia jest oczywisty – najprawdopodobniej oświadczenie ma dać nam wyborcom nadzieję, że karty (te już wydrukowane) są bez zarzutu. Czyli chodzi o zwykłą psychosocjotechnikę medialną w toczącej się wojnie informacyjnej.

Poniżej Oświadczenie PWPW:

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. informuje, że w procesie projektowania i druku elementów przyszłego pakietu wyborczego zastosowano wysokiej jakości zabezpieczenia, które uniemożliwiają wykonanie kopii techniką kserograficzną, a tym samym ich fałszowanie.

Wprowadzone zabezpieczenia są podobne do tych stosowanych w dokumentach i drukach zabezpieczonych. Gwarantują też w sposób jednoznaczny możliwość weryfikacji autentyczności dokumentu.

Wyrażamy pełne przekonanie, że karta wyborcza przygotowana i wytworzona na potrzeby tegorocznych wyborów prezydenckich będzie najlepiej zabezpieczoną kartą wyborczą w historii wyborów w Polsce. [pogrubienia – Red.]

źródło: PWPW

Dodaj komentarz