Wojewoda Zachodniopomorski uważa, że samorządy nie powinny zajmować się polityką zagraniczną kraju

Koalicja zarządzająca zachodniopomorskim zaskarży decyzję wojewody


Wojewoda zachodniopomorski upomniał radnych sejmiku województwa, którzy w związku z niedawnym blokowaniem przez rządy Polski i Wegier unijnego budżetu, najwyraźniej tak wystraszyli się wiszącej groźby odcięcia ich od wielkiej kasy, że aż uchwalili na początku grudnia ubiegłego roku dokument, w którym wyrazili swoją krytyczną opinię na temat działań polskiego rządu.            

Zbigniew Bogucki zarzucił samorządowi przekroczenie kompetencji i unieważnił uchwałę ze stanowiskiem sejmiku dotyczącym veta polskiego rządu w sprawie budżetu UE, uzasadniając swoją decyzję tym, że samorządy nie są od tego aby zajmować się polityką zagraniczną kraju, a mówiąc wprost, to radni sejmiku powinni zajmować się tym co do nich należy.     

   
Zachodniopomorscy samorządowcy, którym z PiS jakoś we wszystkim nie po drodze, jednak nie zamierzają dać się potulnie zagnać do szeregu i nie tylko, że nie zgadzają się z decyzją wojewody, ale jeszcze zamierzają częściej wyrażać w uchwałach swoje opinie na temat polityki rządu, oczywiście jedynie z powodu wielkiej troski o lokalną społeczność.           

Jak donosi portal radioszczecin.pl koalicja zarządzająca województwem odwoła się od decyzji wojewody zachodniopomorskiego. Sąd administracyjny, więc będzie musiał rozstrzygnąć kto ma rację, a właściwie co radnym sejmiku wolno, a czego nie.          

Jak czytamy w portalu radioszczecin.pl od wojewody dostało się również szczecińskim radnym, którzy z kolei ośmielili się skrytykować w specjalnie przyjętej uchwale wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący legalności aborcji. Ich stanowisko też zostało unieważnione z powodu przekroczenia kompetencji.          

Opracowanie BC 
Źródło: 

Dodaj komentarz