Władze wsłuchały się w apel prezesa ZChR dra Bogusława Rogalskiego! Stan wyjątkowy w gminach przy granicy z Białorusią

O „stanie wyjątkowym” już prawie tydzień temu na antenie toruńskiej rozgłośni Radio Maryja mówił lider konstruktywnej opozycji z ZChR.

– Do planu islamizacji Europy podłączył się Aleksandr Łukaszenka i Białoruś i jej władze. Po to, aby wykorzystując cynicznie problem islamizmu, aby ugrać też coś dla swojego państwa, a przede wszystkim, aby zdestabilizować na naszej granicy. Dlatego nadzwyczajne środki, do jakich ja dzisiaj wzywałbym polskie władze, a przede wszystkim pana prezydenta. Nie bójmy się wprowadzić stanu wyjątkowego w gminach przyległych do granicy z Białorusią. Takie uprawnienia daje prezydentowi Polski na wniosek premiera artykuł 230 Konstytucji RP, który mówi wprost, że w razie zagrożenia bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, prezydent RP może wprowadzić na czas nie dłuższy niż 90 dni stan wyjątkowy na części albo na całym terytorium – apelował 26 sierpnia do władz w „Aktualnościach dnia” na antenie Radio Maryja prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Zdaniem dr Rogalskiego wprowadzenie stanu wyjątkowego ukróci „szaleństwo polityków lewicy i Koalicji Obywatelskiej. To niebezpieczne szaleństwo próby przekraczania przez nich granicy, przerzucania przez tę granicę z Białorusią różnych rzeczy, co może zakończyć się bardzo źle, a wręcz katastrofalnie dla Polski, bo Białoruś czeka na taką prowokację” – mówił w ubiegły czwartek na antenie toruńskiej rozgłośni dr Rogalski.

„Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30  dni w przygranicznym pasie, na części woj. podlaskiego i lubelskiego. (Chodzi miejscowości przylegające do granicy z Białorusią: 115 miejscowości w woj. podlaskim i 68 miejscowości w woj. lubelskim). Tam wyłączony będzie katalog pewnych działań związanych z normalnym funkcjonowaniem. Dzięki temu będziemy mogli lepiej uszczelnić naszą granicę i zapobiegać prowokacjom”

– poinformował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

„Sytuacja na granicy z Białorusią jest cały czas kryzysowa, jest cały czas napięta, a to z podstawowego względu, że reżim Łukaszenki postanowił poprzez przetransportowanie ludzi głównie z Iraku na terytorium Białorusi, postanowił wypchnąć tych ludzi na terytorium Polski, Litwy, Łotwy po to, żeby wprowadzić element destabilizujący na terytorium naszych krajów”

— mówił premier Morawiecki.

„Rada Ministrów dzisiaj postanowiła wystąpić do pana prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego”

— dodał.

źródło: prawy.pl; https://prawy.pl/115622-wladze-wsluchaly-sie-w-apel-prezesa-zchr-dra-boguslawa-rogalskiego-stan-wyjatkowy-w-gminach-przy-granicy-z-bialorusia/

Dodaj komentarz