Wideo. Ruch Narodowy wmówił dziennikarzom, że jest organizatorem Marszu Niepodległości. Na żart nabrał się tygodnik „Do rzeczy”

Dziennikarze są naiwni albo leniwi. Byłem tego świadkiem na dzisiejszej konferencji Ruchu Narodowego, który ogłosił, że jest organizatorem Marszu Niepodległości. Na ten żart Ruchu Narodowego nabrali się dziennikarze np. redakcja tygodnika „Do Rzeczy”.

Żartu partii Winnickiego nawet nie pokrzyżowały moje dociekliwe pytania skierowane do polityków tej partii na konferencji, które ewidentnie zepsuły humor przedstawicieli Ruchu Narodowego. Przejęcie kontroli przez Ruch Narodowy nad Marszem byłoby możliwe, gdyby prezesem przestałby być prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Wymusiłem na politykach Ruchu Narodowego przyznanie, że żadnej zmiany władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości nie było, że Robert Bąkiewicz jest nadal prezesem, a ich deklaracja jest faktem medialnym, a nie realnym. Marsz Niepodległości dalej jest organizowany przez stowarzyszenie, którego prezesem jest Robert Bąkiewicz.

W ramach swojego żartu politycy Ruchu Narodowego powielali fałszywa informacje z profilu „Robert Bątkiewicz” podszywającego się pod Roberta Bąkiewicza, że marsz idzie pod flagami Polski i Ukrainy.

Robert Bąkiewicz poinformował też o tym, że „Marsz Niepodległości w tym roku będzie zgromadzeniem cyklicznym, ponieważ… robimy go co tydzień w piątek . Zaczęliśmy wczoraj. Chętnych zapraszam co piątek o 14:00 na rondo Dmowskiego. Nie będzie nam Trzaskowski dyktował jak mamy świętować 11 listopada”.

Jan Bodakowski