Według rektora PUM mamy poważny kryzys organizacyjny służby zdrowia


Szczeciński naukowiec i lekarz wypowiada się jako jeden z nielicznych krytycznie o chaotycznej koronawirusowej polityce rządu.              

Wreszcie w kraju po wielotygodniowym stanie paraliżu zaczynają pojawiać się pojedyncze krytyczne głosy ekspertów, którzy z niewiadomych przyczyn do tej pory wcale albo bardzo nieśmiało wyrażali sprzeciw i w większości biernie przyglądali się jak politycy i media zręcznie ogłupiają ludzi.

Jedną z tych osób, które od początku koronawirusowej histerii nie straciły z pola widzenia życia społecznego jako całości jest rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej, który już na początku kwietnia w TVP Szczecin apelował, że:          


— W walce z COVID-19 w żadnym wypadku nie powinno się tracić z pola widzenia pacjentów z chorobami przewlekłymi, ponieważ takich chorych jest nieporównywalnie więcej niż zakażonych koronawirusem.            

Jak twierdzi rektor PUM Bogusław Machaliński w wywiadzie dla portalu hematoonkologia.pl mamy do czynienia z poważnym kryzysem organizacyjnym służby zdrowia oraz z powszechną histerią kosztem pacjentów.   

Szczeciński lekarz i naukowiec ostro krytykuje politykę rządu, premiera Morawieckiego i ministra Szumowskiego:     

  
– Zamiast paraliżować gospodarkę kraju powinniśmy otoczyć szczególną opieką i ochroną ludzi starszych oraz przewlekle chorych, z upośledzoną odpornością, problemami krążeniowo-oddechowymi, itp. 

   
W stanie przewlekłego strachu system immunologiczny ma mniej siły walczyć z napotkanym przeciwnikiem – wówczas chorujemy i zapewniam, że nie musi to być tylko i wyłącznie COVID-19.
Jest wiele osób, potrzebujących pomocy medycznej ale ci ludzie, sparaliżowani strachem boją się iść do przychodni, szpitala, czy zadzwonić na pogotowie, żeby nie zarazić się od personelu medycznego, jadąc w komunikacji publicznej czy taksówką. Dzięki aktualnej organizacji służby zdrowia pojawia się ryzyko znacznych strat wśród populacji niezarażonych COVID-19.     

             
Cały wywiad z rektorem PUM przeprowadzony przez Edytę Kolasińską-Bazan na stronie:           
https://hematoonkologia.pl/aktualnosci/news/id/3900-mamy-do-czynienia-z-kryzysem-organizacyjnym-sluzby-zdrowia-i-powszechna-histeria?fbclid=IwAR036RINexkWd0ArQs-1z9RMCBLuwMnTeWu9UZw8mQQlWKjSxUniuy7eoaY
Na podstawie wszczecinie.pl
https://wszczecinie.pl/aktualnosci,rektor_pum_mamy_do_czynienia_z_powaznym_kryzysem_organizacyjnym_sluzby_zdrowia_oraz_z_powszechna_histeria_kosztem_pacjentow,id-34605.html

Oprac. BC

Obraz vperemencom z Pixabay

Dodaj komentarz