Waldemar Sługocki – przewodniczący lubuskiej PO, poseł na Sejm, prof. UZ – serwuje „zachowanie wpisujące się w krzewienie nienawiści do Prezydenta RP, osadzone na najpodlejszych instynktach”

Takich polityków ma lubuskie, takich polityków ma Polska. Kto ich wybrał?    

Czego spodziewać się po szeregowych członkach Platformy Obywatelskiej jeśli poseł RP, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, przewodniczący lubuskiej PO pozwala sobie na zachowania nie dające jakichkolwiek złudzeń co do jakości osób tworzących struktury formacji oraz wybranych kręgów polskiej inteligencji politycznej.     

Jak wydawałoby się dotąd kulturalny i na poziomie polityk mimo, że z PO, Waldemar Sługocki, któremu obce były prymitywne zagrania i chwyty poniżej pasa, tuż przed finiszem wyścigu do prezydenckiego fotela wyłącza hamulce i pozwala sobie na jazdę bez trzymanki.     

Bo jak inaczej określić to, że pozwala sobie na umieszczenie w mediach społecznościowych zdjęcia, na którym pozuje z wielce wymownym uśmiechem przy mało zabawnej stylizowanej na klepsydrę agitacyjnej ulotce politycznej posiadającej niezaprzeczalne znamiona hejtu wymierzonego w prezydenta Andrzeja Dudę.    

Treść ulotki:

„Z żalem zawiadamiamy, że po 5 latach kpin z urzędu odchodzi Rezydent Duda, poddany Kaczyńskiego, gardzący uczciwymi ludźmi. Pożegnanie odbędzie się w dniach 28 czerwca i 12 lipca 2020 r. Zapraszamy wszystkich obywateli. Pogrążona w żalu 'Nietykalna Kasta Lepszego Sortu'”.    

I to, że szybko usunął mocno kontrowersyjny post nie zmienia faktu, że obraził prezydenta Polski i większą część polskiego społeczeństwa, która w demokratycznych wyborach powierzyła swój los w jego ręce. Pewną formą rekompensaty może być fakt, że tym skandalicznym zachowaniem podkopał sobie autorytet wykładowcy uniwersyteckiego, o ile taki posiadał, jak i wizerunek polityka, a i nowych prawych fanów formacji, nie przysporzył.        

Zachodzi pytanie czy w tak oburzających okolicznościach samo wycofanie kontrowersyjnego wpisu to nie jest za mało i czy przypadkiem nie należy się również głośne przepraszam, jak zauważył w sieci Marek T. Surmacz:      

– Pan Waldemar Sługocki, przewodniczący lubuskiej PO, poseł na Sejm, prof. UZ – kiedy Pan przeprosi Polaków, Lubuszan, za zachowanie wpisujące się w krzewienie nienawiści do Prezydenta RP, osadzone na najpodlejszych instynktach.(…)   

Zdumiewające jest to, że pewne grupy ludzi mimo ogromu szkód, które wyrządzili narodowi i jawnie antypolskich zachowań, o dziwo ciągle cieszą się dużym poparciem społecznym!        

Oprac. BC

Na podstawie:

 

Dodaj komentarz