W TORUNIU ODSŁONIĘTO I POŚWIĘCONO TABLICĘ POŚWIĘCONĄ PROF. SZYSZKO

Tablica poświęcona pamięci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszko (1944-2019) została odsłonięta i poświęcona w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jedna z sal uczelni otrzymała imię profesora.

Odsłonięcia tablicy dokonała wdowa po byłym ministrze Krystyna Szyszko, a poświęcił ją metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Na wydarzeniu obecna była rodzina profesora i minister środowiska Michał Woś. Uroczystość poprzedziło sympozjum „Oblicza ekologii” w WSKSiM.

„Niech ta tablica daje świadectwo o pokornym człowieku, rozmiłowanym w Bogu, przyrodzie i ojczyźnie, znakomitym uczonym i mistrzu, ministrze środowiska. Zawsze oddanym prawdzie i chwalącym Stwórcę we wspaniałych jego dziełach”

 powiedział w czasie poświęcenia tablicy ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Wcześniej, podczas Mszy świętej w świątyni Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła, ks. abp Głódź powiedział, że śp. Jan Szyszko był profesorem o wielkim dorobku, jednym z najbardziej sprawnych sterników nawy Rzeczypospolitej.

„To był człowiek wyciosany z jednego pnia, wszystko w nim było poukładane”

 mówił

Metropolita gdański zaznaczył, że prof. Szyszko dobrze znał i poznał jego bogatą osobowość, moralną, wrażliwość i prawość, a także fascynację tym, co wywiedzione z wiary i tradycji narodowej.

„Był człowiekiem w służbie dobra i dlatego spotykały go razy, spadały bicze ataków prasowych i polityczne lincze. Ale szedł swoją drogą i wielu szło za nim, przekonanych i pewnych, że to on ma rację, jemu należy się szacunek i uznanie” 

– dodał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz