W lubuskiem lokalne wojenki z koronawirusem w tle

Jak lubuskie długie i szerokie trudno o zgodę w tym podzielonym na północ i południe regionie. Wojna o wpływy pomiędzy Zieloną Górą i Gorzowem z niepisanym prawem do urzędu wojewody dla gorzowian i urzędu marszałka dla zielonogórzan oraz potyczki polityczne zwalczających się na każdym kroku formacji na stałe wpisały się w lubuską rzeczywistość.         

         
Nawet teraz kiedy na bok powinny odejść wszelkie spory, lubuscy politycy dalej prowadzą lokalną wojnę. Tym razem poszło o wypowiedź marszałek Elżbiety Polak dla lubuskich mediów, w której stwierdziła, że wojewoda blokuje procedury związane z zakupem sprzętu dla lubuskich szpitali i środków ochrony dla personelu.                

Zarząd województwa lubuskiego przeznaczył w obliczu tragicznej sytuacji lubuskich szpitali, w porozumieniu z Komisją Europejską 50 mln zł z Lubuskiego Programu Operacyjnego na bieżące potrzeby placówek postawionych przez wojewodę w stan gotowości. Niestety zabrakło porozumienia z wojewodą i rządem.                 

Na podstawie wzielonej.pl,  zachod.plhttps://www.wzielonej.pl/informacje/zielona-gora/zarzad-wojewodztwa-z-kwota-50-milionow-na-pomoc-szpitalom-czy-wojewoda-utrudnia-procedury/

Oprac BC

Obraz Jose R. Cabello z Pixabay

  

Dodaj komentarz