W lewicowym rankingu Abp. Jęrdaszewski najlepszy!

Po wigilijnym wywiadzie Abp. Jędraszewskiego rozległo się donośne, niemerytoryczne oburzonko. W słynnym już wywiadzie wigilijnym, abp. Jędraszewski dał prosty wykład, jak rozróżnić ludzkie wymysły od realnych faktów.

Te wszystkie ruchy lewicowe,zwłaszcza od XIX w. to jest jedna wielka inżynieria, próba przekształcenia człowieka i świata na swoją modłę. Ma się jakąś ideę i teraz własnie tę ideę za pomocą przemocy, mniej lub bardziej, usiłuje się wprowadzić w rzeczywistość – i to jest właśnie ideologia.

Realizm filozoficzny, ale także chrześcijański, polega na tym, że my próbujemy odczytać ten świat, odczytać prawdę o człowieku, zapytać się skąd to pochodzi i my odczytujemy świat, jego tajemnice.

Natomiast ideologia polega na tym, że mamy jakieś idee, mniej lub bardziej oderwane od rzeczywistości i na siłę chcemy je wprowadzać w świat ludzi nie patrząc na jakiekolwiek koszty, które ci ludzie będą musieli ponieść. Takim eksperymentem był niewątpliwie komunizm…[ok. 15`30].

Arcybiskup Jędraszewski odnosił się m.in. do histerii klimatycznej ruchu „ekologizmu” i wykreowanej na wyrocznię małoletniej Grety Thunberg.

To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych

Dobrze tłumaczy to Henryk Broder.

I tego własnie lewica nie potrafi ścierpieć. Po wykładzie na temat niebezpieczeństwa zarazy ideologicznej, jaką jest ideologia LGBT, abp. Jędraszewski wskazał niebezpieczeństwo zjawiska ekologizmu. W odpowiedzi klasycznie po lewacku: złorzeczenia, piana, wycie kojota oraz zero wiedzy i merytoryki.

EB

Dodaj komentarz