W Koszalinie radni nie chcą już pracować dla miasta pod szyldem KO

Jak donosi portal szczecin.tvp.pl grupa koszalińskich radnych z klubu Koalicji Obywatelskiej zarzuciła senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu ,,zdalne sterowanie radnymi” i mając dość dyktatu polityków z PO oraz ,,partyjnych rozgrywek” podjęła decyzję o opuszczeniu klubu.          

Dziennikarze TVP3 Szczecin dotarli do nieoficjalnych informacji o projekcie utworzenia nowego koła w radzie, które zamierza skupić się na rzeczywistej pracy dla dobra miasta i mieszkańców, wspierając w działaniach atakowanego przez ludzi z otoczenia senatora Gawłowskiego, prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.                 

Błażej Papiernik, jeden z czterech radnych, którzy opuścili klub KO, w wypowiedzi dla TVP3 Szczecin nie kryje swojego rozgoryczenia tym co działo się ostatnio na sesjach rady miasta oraz postawą wielu radnych:        ,,Zapomnieli, na czym polega funkcja radnych. To nie są maszynki, marionetki do głosowania zgodnie z tym, jak uważają poszczególni liderzy partyjni, tylko to są przedstawiciele mieszkańców”.      


Jednym z ostatecznych powodów tego znaczącego rozłamu w klubie KO są, jak czytamy w portalu szczecin.tvp.pl, kontrowersyjne spotkania, organizowane z udziałem senatora Stanisława Gawłowskiego, ostatnio ostro krytykującego działania prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego, wicemarszałka województwa Tomasza Sobieraja i … Sebastiana Tałaja szefa radnych KO w radzie miasta, na które nie wszyscy radni klubu byli zapraszani.              

Według radnych, którzy nie chcą już pracować dla miasta pod szyldem KO, spotkania te mogły mieć wpływ na decyzje podejmowane przez wielu radnych na sesjach rady miasta. Decyzje, jak określił je koszaliński radny niezrzeszony Marek Reinholz w wypowiedzi dla Polskiego Radia Koszalin, ,,niesamodzielne i nieracjonalne, w wielu przypadkach niezgodne z obowiązującym prawem i niesłużące rozwojowi Koszalina”.       

Zachodzi pytanie jak dla mieszkańców Koszalina zakończy się ta oczywista dla wszystkich walka o władzę i wtrącanie senatora Gawłowskiego swoich trzech groszy do zarządzania miastem oraz czy koszalińska samorządność jest w stanie obronić się przed takimi politycznymi zagrywkami?         

Więcej na stronach:      https://szczecin.tvp.pl/51343856/zdalne-sterowanie-radnymi-przez-stanislawa-gawlowskiego-trwa-walka-o-wladze-w-koszalinie

https://szczecin.tvp.pl/51062863/walka-o-wladze-w-koszalinie-starcie-stanislawa-gawlowskiego-z-piotrem-jedlinskim

Opracowanie BC 

Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet