W Gorzowie czas na zmianę strategii promocji miasta

Jak donosi portal gorzow.tvp.pl gorzowscy radni podjęli decyzję o rezygnacji z marki promującej od 10 lat miasto – Gorzów Przystań. Nadeszła pora na wdrożenie nowej strategii promocji miasta. Było to tym bardziej uzasadnione, że chyba coś jednak poszło nie tak, ponieważ z biegiem lat stworzona z myślą o poprawie wizerunku miasta marka zaczęła funkcjonować w opinii gorzowian raczej jako … Gorzów Przestań.            

Marka, która kosztowała Gorzów dziesięć lat temu ponad 300 tys. zł i miała poprzez ukierunkowanie na rzekę, przyjazne mieszkańcom inwestycje, porządkowanie przestrzeni publicznej i rewitalizację starej zabudowy, zatrzymać ich ucieczkę z miasta oraz pobudzić chęć osiedlania, niestety nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Jak czas pokazał nie wszystkie wielkie plany zostały zrealizowane.            

Gorzowianie nie doczekali się planowanego otwarcia na Wartę. Po rzece nie pływają zapowiadane tramwaje wodne, ani nie widać na niej barek, na których miało kwitnąć życie artystyczne miasta. Zniknął nawet zabytkowy statek muzealno-szkoleniowy, zbudowany w 1884 roku lodołamacz parowy Kuna, zrewitalizowany przez gorzowskich entuzjastów, po 20 latach spoczywania pod wodą.           

Jak czytamy w portalu gorzow.tvp.pl prezydent Gorzowa aż trzy razy musiał robić podchody aby radni wreszcie zgodzili się z tym, że projekt Gorzów Przystań w wielu obszarach już się po prostu zdezaktualizował. W końcu tylko jeden z nich, zaniepokojony brakiem marki alternatywnej, był przeciw. Ale jak się okazuje jej brak, to niekoniecznie katastrofa dla miasta.          

Gorzej było kiedy cztery lata temu pojawił się projekt aktualizacji dotychczasowej strategii – Gorzów w sam raz, czyli miasto na miarę swoich czasów, na którą co prawda wydano tylko 150 tys. zł z kasy miasta, ale okazała się wielkim niewypałem jeszcze przed startem, radni mimo wydanych pieniędzy jej po prostu nie zaakceptowali.     

Teraz zamiast nowej marki pojawi się więc opracowana z duchem czasu strategia promocji Gorzowa ściśle związana ze strategią rozwoju miasta na najbliższe 10 lat, której myślą przewodnią jest hasło – Miasto dla pokoleń. A na razie musi wystarczyć kampania ,,Gorzów. Stąd jestem”, w ramach, której miasto od dwóch lat chwali się znanymi w Polsce i na świecie mieszkańcami.            

Opracowanie BC 
Źródło:    

3 komentarze do wpisu „W Gorzowie czas na zmianę strategii promocji miasta”

Dodaj komentarz