Ustawa wyrównująca szanse mieszkańców małych miast i wsi. Resko przykładem dla innych gmin


1 stycznia weszła w życie ustawa prezydencka, Usługi Społeczne. Na lokalne Centra Usług Społecznych budżet państwa przewidział w pierwszym roku działania ustawy 100 mln zł. Dzięki tym środkom gminy mogą wyrównać szanse mieszkańców małych miejscowości jak i wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Od lutego samorządy będą mogły aplikować o udział w programie. 


Pierwsze Centrum Usług Społecznych już powstało w Resku. Ma to być nie tylko miejsce integracji mieszkańców ale również załatwiania wszelkich spraw urzędowych. To znacznie ułatwi i wzbogaci codzienne życie oddalonych od centrów kulturalnych i  jednostek administracyjnych mieszkańców małej miejscowości. 
Dawny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminne Centrum Aktywności Lokalnej w Resku połączyły się tworząc Centrum Usług Społecznych. Do dyspozycji mieszkańców gmina oddała właśnie wyremontowany ze środków unijnych budynek, doskonale wyposażony dla potrzeb integracyjnych mieszkańców. Planowane są tam warsztaty, terapie, koła zainteresowań, można też skorzystać z nowocześnie wyposażonych stanowisk komputerowych i połączyć się z resztą świata.


Więcej na TVP3 SZCZECIN
https://szczecin.tvp.pl/46461096/urzedy-w-jednym-miejscu-centrum-uslug-spolecznych-w-resku

Na podstawie szczecin.tvp.pl

Fot. Xasnox, Wikipedia

Dodaj komentarz