Turystyczna aplikacja mobilna po pograniczu nysko-jesenickim

graf. play.google.com

Coraz więcej obszarów turystycznych przygotowuje aplikacje pomagające mieszkańcom i turystom na sprawne poruszanie się w przestrzeni gmin i korzystanie, z bardzo zróżnicowanych, informacji dotyczących danego rejonu.

Tradycyjne, papierowe mapy lub globalne mapy elektroniczne nie są w stanie udzielić wielu informacji nt faktycznych miejsc, wydarzeń czy zapowiedzi. Z pomocą, w XXI wieku, przychodzą aplikacje, które na bieżąco dostarczają uaktualnionych informacji.

Powiat Nyski zaprezentował mobilną aplikację przewodnicko-questingową po polsko-czeskim pograniczu. To aplikacja, dzięki której przeżyjesz świetne przygody. Aplikacja pozwala w prosty i przyjemny sposób poznać tajemnice i uroki powiatu nyskiego.

Mobilna aplikacja to całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Dzięki aplikacji, za pośrednictwem telefonu bądź tabletu będziemy mogli poznać zabytki, atrakcje turystyczne, czy skorzystać z przykładowych tras zwiedzania. Aplikacja jest do pobrania za darmo w sklepach dla systemów Android oraz iOS.

Link do aplikacji w systemie Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.powiat_nyski&hl=pl

Link do aplikacji w systemie iOS: https://apps.apple.com/us/app/id1529587595

Aplikacja jest częścią realizowanego przez Powiat Nyski we współpracy z czeskim partnerem – Miastem Zlaté Hory – projektu pn. „Mobilne pogranicze”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Pradziad.

Celem projektu było wprowadzenie pogranicza nysko-jesenickiego w wirtualny świat, który dzisiaj, w dobie pokolenia iGen, jest niezwykle ważny, bo towarzyszy w mniejszym lub większym stopniu każdemu z nas. „Mobilne pogranicze” to ukłon w stronę rozwoju świata, także świata turystyki i próba przeniesienia w ten świat tego, co w naszym regionie najcenniejsze, najciekawsze, najpiękniejsze. Częścią stworzonej w ramach projektu aplikacji są gry terenowe, które powstały z połączenia magii historii, ciekawostek i pasji odkrywania.

Zapraszamy do aktywnego korzystania z aplikacji i życzymy dobrej zabawy podczas gier terenowych!

Aplikacja dostępna jest w wersji polskiej i czeskiej:

źródło: Powiat Nyski

Dodaj komentarz