Tęczowa lewaczka z Partii Demokratycznej w USA kongresmenka Ocasio-Cortez broni majątków rosyjskich oligarchów

Amerykańska kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez to atrakcyjna twarz komunizmu w szeregach Partii Demokratycznej w USA. Zwalcza kapitalizm i promuje tęczową rewolucję. Stara miłość amerykańskich komunistów do Rosji nie rdzewieje i kongresmenka broni w USA majątków rosyjskich oligarchów.

Alexandrię Ocasio-Cortez w amerykańskiej Izbie Reprezentantów USA zagłosowała przeciwko konfiskacie majątków rosyjskich oligarchów w Stanach Zjednoczonych, które to majątki miały być przekazane na wsparcie Ukrainy niszczonej przez rosyjskiego agresora. Za ustawą głosowało 417 kongresmenów – republikanów i demokratów. Przeciwko ośmiu – w tym i komunistyczna reprezentantka Partii Demokratycznej Alexandria Ocasio-Cortez. Jest to przejaw typowej lewicowej hipokryzji – Ocasio-Cortez popiera opodatkowanie amerykańskich bogaczy.

Ocasio-Cortez pochodzi z rodziny imigrantów katolików. Według Wikipedii anglojęzycznej twierdziła podczas obchodów Chanuki 2018 w Nowym Jorku, że ma sefardyjskie żydowskie pochodzenie.

Alexandria Ocasio-Cortez reprezentuje w Kongresie wyborców z Nowego Jorku. Była najmłodszą kongresmenką w historii – do Kongresu weszła w wieku 29 lat. Razem z Rashidą Tlaib w Demokratycznych Socjalistach Ameryki DSA. Ocasio-Cortez popierały takie lewicowe organizacje w USA jak: MoveOn, Democracy for America, Sierra Club, Planned Parenthood, Working Families Party, NARAL Pro-Choice America i Moms Demand Action for Gun Sense in America.

Alexandria Ocasio-Cortez popiera brednie klimatyczne i o globalnym ociepleniu, politykę Zielonego Nowego Ład, domaga się ograniczenia emisji CO2, zakazu używania paliw kopalnych, chce wprowadzenia maksymalnej stawki podatkowej do 70%, zwiększania zadłużenia państwa, zniesienia ograniczeń imigracji do USA, wprowadzenia powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, rozbudowy systemu socjalnego, tęczowej rewolucji i realizacji wszelkich żądań LGBTQ, wspiera transseksualizm u dzieci, chce wprowadzić bezpłatne szkolnictwo wyższe, ograniczyć fundusze na policje, zwalczała Trumpa, popiera tworzenie państwowych banków, płacę minimalną 15 dolarów za godzinę, wyższe płace dla kongresmenów. Można docenić jej krytyczny stosunek do Izraela i Chin.

Jan Bodakowski

Dodaj komentarz