„Te oddziały muszą tu zostać. Inaczej będzie po ludziach, po Człuchowie”

Koniec pracy podstawowych oddziałów w człuchowskim szpitalu?

Oddziały chirurgii, ginekologii i położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii w szpitalu w Człuchowie mają zostać przeniesione do szpitala w sąsiednich Chojnicach – poinformował portal m.radiogdansk.pl (https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/107388-oddzialy-zabiegowe-w-czluchowskim-szpitalu-beda-zlikwidowane-musza-zostac-inaczej-bedzie-po-ludziach-sos-reporterzy ).

Powodem tej dramatycznej decyzji jest – jak poinformował dyrektor szpitala Janusz Boniecki – brak odpowiedniej sali operacyjnej. W rozmowie z reporterem Radia Gdańsk Boniecki podkreślił, że oddziały nie są likwidowane, a jedynie przeniesione, jednak zdaniem cytowanej przez autora tego newsa pracownicy szpitala, wszystkie inne oddziały, które pozostaną „muszą mieć wsparcie chirurgiczne oraz ginekologiczne”. 

Portal cytuje także opinię jednego z mieszkańców miasta, który stwierdził, iż: „Te oddziały muszą tu zostać. Inaczej będzie po ludziach, po Człuchowie. Człuchów wtedy pójdzie – jak to się mówi – „pod młotek”. Jak nie będzie tego szpitala, ludzie poumierają”.

Reporter Radia Gdańsk, Grzegorz Armatowski, próbował zasięgnąć także opinii starosty człuchowskiego w tej sprawie, jednak szef powiatu był tego dnia nieuchwytny w urzędzie.

Oprac. ŁC, red. GC

Fot. MOs810, Wikipedia

Get involved!

Comments

No comments yet