Szprotawianie żądają powrotu wybranego w demokratycznych wyborach burmistrza

  
Przed szprotawskim ratuszem odbyła się manifestacja przeciwko pełniącej obowiązki burmistrza z nadania premiera Morawieckiego. Szprotawianie nie wierzący w winę oskarżonego o łapownictwo Mirosława Gąsika z PSL, żądają powrotu wybranego w demokratycznych wyborach burmistrza.              Manifestujący o przywrócenie na stanowisko burmistrza, zwolnionego z aresztu Mirosława Gąsika zbierali również podpisy pod pismem w tej sprawie do wojewody lubuskiego i premiera RP. Jak zaznacza biorący udział w proteście przewodniczący rady miasta Andrzej Stambulski: ,,Dopóki burmistrz nie został skazany wyrokiem sądu, jest niewinny. Powinien wrócić na stanowisko”.             

 Jak czytamy w portalu zary.naszemiasto.pl

,,Manifestanci zarzucają Ewie Gancarz, wyznaczonej przez premiera Mateusza Morawieckiego do pełnienia obowiązków burmistrza m.in. brak kompetencji, cofnięcie reform finansowych, prowadzanie gminy do ruiny i brak współpracy z radą miasta. Wytykają, że nie ma ona mandatu społecznego (…)

Pełniąca obowiązki burmistrza działaczka PiS Ewa Gancarz, która rozpoczęła urzędowanie od zwolnienia sekretarza gminy i innych pracowników urzędu powołanych przez burmistrza Gąsika, według radnych Jerzego Chmary i Andrzeja Stambulskiego nie cieszy się zaufaniem rady miasta.     

        
Jednym z mówców i obrońców dobrego imienia burmistrza Gąsika w czasie manifestacji był były przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych i sprawujący również wcześniej funkcję przewodniczącego rady miasta, Krzysztof Burzyński:   

         
– Jestem przekonany, że burmistrz M. Gąsik jest niewinny.      

Sprawująca budzącą wiele kontrowersji władzę w Szprotawie Ewa Gancarz do demonstrujących pod ratuszem Szprotawian nie wyszła. A poproszona o komentarz przez portal zary.naszemiasto.pl, odparła atak protestujących:                

– Jestem przekonana, że to jest sprawa polityczna (…) Jeśli chodzi o współpracę z radnymi, to część chce mnie słuchać. Jeśli chodzi o innych, to mam wrażenie, że słuchają, ale nie przyjmują do wiadomości żadnych argumentów”.                

Po takiej wypowiedzi rzuca się na usta dobra rada dla pani Gancarz, jak i pozostałych polityków:

TO NIE WAAS MAJĄ SŁUCHAĆ, TYLKO WY MACIE SŁUCHAC OBYWATELI! PO TO ZOSTALIŚCIE WYBRANI.       

Opracowanie BC 
Na podstawie zary.naszemiasto.plhttps://zary.naszemiasto.pl/manifestacja-w-szprotawie-ludzie-chca-powrotu-na-stanowisko/ar/c15-7845026
Obraz staboslaw z Pixabay

Dodaj komentarz