Świetlica w Pietrzykowie już jest, ale mieszkańcy mogą tylko… być z niej dumni

Świetlica, na której modernizację pietrzykowianie czekali wiele lat już jest, ale mogą tylko… być z niej dumni. Wspólne organizowanie imprez i ciekawe spędzanie wolnego czasu musi jeszcze zaczekać. Integracja lokalnej społeczności wszak zabójcza jest, więc przybytek życia społecznego i kulturalnego po zakończeniu prac otwarto i … natychmiast zamknięto. 

             
Jak poinformował na antenie Radia Zachód wójt gminy Lipinki Łużyckie:           

– Przykro mi, ale mamy zakaz zgromadzeń, więc otwarcie musiało być kameralne, z tego też powodu nie możemy świetlicy udostępnić na spotkania, ale zapewniam, że mieszkańcy Pietrzykowa mogą być z niej dumni.            

Przynajmniej remontować świetlicy, której rozbudowa kosztowała prawie milion złotych szybko nie będzie trzeba, a mieszkańcy staną się bardziej kreatywni i znajdą inne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Choć myśl o wspaniałym wyposażeniu i wielkich możliwościach nie będzie dawała im spokoju.

Wójt dumny z osiągnięć przymierza się już do budowy świetlicy w następnym sołectwie gminy, Zajączku. Oby tylko udało mu się tym razem przekazać sołtysowi do niej klucze.             

Na podstawie zachod.pl,  bip.lipinki-luzyckie.pl
https://www.zachod.pl/193215/swietlica-otwarta-i-zamknieta/
https://bip.lipinki-luzyckie.pl/28/1820/Rozbudowa_i_modernizacja_swietlicy_w_Pietrzykowie/

Obraz AdinaVoicu z Pixabay 

Dodaj komentarz