Sprytna reakcja samorządowca na wniosek CBA. Jednego dnia odwołany i powołany na to samo stanowisko

Tych którzy wróżyli mi rychły koniec mojej kariery zawodowej chciałbym rozczarować – napisał Andrzej Maj

Centralne Biuro Antykorupcyjne domaga się odwołania samorządowców z Zamościa i Hrubieszowa oraz prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zamościu. Wnioski CBA związane są ze złamaniem tzw. ustawy antykorupcyjnej.

Lubelscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego badali przestrzeganie przepisów ograniczających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Po kontroli CBA wystąpiło o szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o odwołanie Wacława Gajewskiego – prezesa SKO w Zamościu. Do tamtejszej rady powiatu wpłynął także wniosek o odwołanie Lucjana Bednarza – członka zarządu powiatu. Podobny wniosek skierowano w sprawie Marka Katy – członka zarządu powiatu w Hrubieszowie.

AUTOR:aa,jsz,kyku

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni