Samorząd szuka dyrektorów placówek oświatowych w Białej Podlaskiej

Miasto poszukuje dyrektorów kilku placówek oświatowych, m.in. Bursy Szkolnej. Kadencja upłynęła też dyrektorowi „platerki”.

Przez pandemię koronawirusa konkursy ogłoszono później niż zwykle. Samorząd poszukuje trzech dyrektorów. Chodzi o Przedszkole Samorządowe nr 6, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz Bursę Szkolną. Kandydaci mogą przesłać swoje zgłoszenia do 29 czerwca.

Przypomnijmy że w marcu ze stanowiska dyrektora bursy zrezygnowała Agnieszka Wawryniuk. Pełniącym te obowiązki został wicedyrektor Paweł Trzeciak. 

Z kolei w pozostałych przypadkach kończy się kadencja obecnych dyrektorom. Przedszkolem przy ulicy Łomaskiej od kilku lat kieruje Marzenna Andrzejuk, w przeszłości była radną powiatu bialskiego.

A w Zespole Szkół przy Narutowicza to stanowisko piastuje Przemysław Olesiejuk. Wcześniej był on dyrektorem I LO im. J.I. Kraszewskiego, ale w 2017 roku konkurs na dyrektora tej szkoły wygrał Ireneusz Szubarczyk, ówczesny wicedyrektor. Dyrektorem „platerki” Olesiejuk został we wrześniu 2018 roku. Z treści zarządzenia wynika, że stanowisko powierzono mu na dwa lata, stąd potrzeba rozpisania konkursu.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz