Są jeszcze porządni policjanci w świecie podporządkowanym koronawymysłom

Choć stosowanie maski to więcej szkód dla organizmu niż pożytku, uparcie nakazuje się je nosić obywatelom pod groźbą dotkliwych kar dla ich mocno uszczuplonych portfeli. Najwyraźniej bez tej tak modnej teraz na całym świecie części garderoby oraz bez pełnych grozy doniesień medialnych trudno byłoby dostrzec, że wokół nas grasuje jakaś pandemia. Nawet zwykłej corocznej epidemii wirusowej ze świecą szukać. Prychających, kaszlących i zakatarzonych, jak dawniej często w sezonie wiosennym bywało, jakoś dziwnie w najbliższym otoczeniu i w przestrzeni publicznej brak.         

Dzielni policjanci mają za to mnóstwo roboty z egoistycznymi osobnikami, którzy nie zamierzają, pomimo tego, że rząd tak ładnie prosi o przestrzeganie koronawymysłów zarówno dla siebie, bliskich jak i innych, lansować najnowszego trendu mody. Jak wynika z ostatnich doniesień medialnych, przed świętami kiedy zrobiło się cieplej w całej Polsce posypały się w dużej ilości surowe mandaty za okazywanie publicznie swego wizerunku w pełnej krasie. Ale jak się okazuje na szczęście nie wszędzie.             

Jak donosi bowiem portal miedzyrzecz.naszemiasto.pl w powiecie międzyrzeckim funkcjonariusze policji wykazali się w okresie okołoświątecznym niezwykłym poszanowaniem swobód obywatelskich, choć oczywiście zapowiadano surowe kontrole posiadania mało twarzowych rzekomych ochraniaczy. Świadczy o tym nie tylko fakt, że mandatów dla osób słabo radzących sobie z zakrywaniem ust i nosa było wyjątkowo mało, w ciągu trzech dni (Wielką Sobotę i święta) tylko 37 plus dwie sprawy skierowane do sądu, bowiem przyczyną takiego stanu rzeczy mogła być po prostu wzorcowa karność i obowiązkowość międzyrzeczan, ale co najważniejsze kwoty na jakie one opiewały były w większości przypadków raczej symboliczne.              

Jak twierdzi w rozmowie z portalem miedzyrzecz.naszemiasto.pl jedna z osób, które padły ofiarą kontroli posiadania epidemicznego osprzętu maskującego w miejscu do tego przeznaczonym, policjanci byli bardzo wyrozumiali jeśli chodzi o wysokość mandatów, o czym może świadczyć nałożona w jej przypadku kara w wysokości zaledwie … 30 zł. Są jeszcze, więc porządni policjanci na tym zwariowanym na punkcie koronawirusa świecie.                 

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz