Rzecznik Praw Dziecka zawiadomił prokuraturę o nielegalnej sprzedaży leków wspomagających modyfikację płci

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak w środę skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży osobom małoletnim środków farmakologicznych wspomagających modyfikację płci – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.  

Mikołaj Pawlak poinformował, że skierował w środę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży osobom małoletnim środków farmakologicznych wspomagających modyfikację płci.

Uzasadniając to zawiadomienie, powołał się na artykuł „Zmień sobie płeć, dzieciaku”, opublikowany w sierpniowym wydaniu „Tygodnika Solidarność”. Opisano w nim dziennikarskie śledztwo ujawniające, że „na internetowych czatach dla transaktywistów osoby małoletnie – np. 14-letnia dziewczynka – są informowane m.in. o nielegalnych sposobach zdobycia środków hormonalnych mających wpływać na cechy płciowe”. Trwa tam również – według publikacji – wymiana informacji np. o nagich zdjęciach dzieci.

Zdaniem Mikołaja Pawlaka artykuł ten zawiera „wysoce uprawdopodobnione informacje o przestępczym procederze z udziałem dzieci”. RPD zaznaczył, że „nakłanianie dzieci do zażywania poza kontrolą lekarską środków farmakologicznych wpływających na cechy płciowe zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu, i musi spotkać się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją organów ścigania”.

źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz