Ruch Narodowy żąda odwołania Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka

Jak dzieje się w ostatnich czasach, powiedzmy – od 2-3 kadencji samorządowych – tu i ówdzie powołani włodarze nagle okazują się piewcami nowego odmiany komunizmu jaką jest ideologia LGBT.

Podobnie jest w przypadku Jacka Sutryka – Prezydenta Wroclawia.

Jego wybryki (nie, nie jest to za ostre słowo) w demokratycznym świecie to autorytarne nieliczenie się z tą częścia społeczeństwa które odwołuje się do cywilizacji łacińskiej. Jeśli zaś chodzi o Ruch Narodowy to Prezydent Sutryk ma dla niego specjalne „zasługi”:
– zezwolenie i patronowanie marszowi środowisk LGBT
– rozwiązanie grudniowej pikiety antyaborcyjnej
– szczególną politykę prowadzoną wobec Ukraińców.
– również – jak podaje Krzysztof Tuduj poseł Konfederacji, w wywiadzie z portalem GazetaWroclawska.pl: Naszym zdaniem rozwiązanie marszu z powodu kilku rac tuż po jego rozpoczęciu, wręcz przyczyniło się do eskalacji przemocy. Takie postępowanie nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek zasadami zarządzania kryzysowego. W wywiadzie udzielonym Polskiemu Radiu Wrocław też potwierdził to stanowisko.
– jest jeszcze jeden powód, o którym pisał ten sam portal :

Przynajmniej 61 tysięcy złotych kosztowało podatników listopadowe show, podczas którego prezydent Jacek Sutryk świętował pierwszą rocznicę swoich rządów we Wrocławiu i opowiadał o swoich sukcesach.

Następne powody, na portalu www.tuwroclaw.pl radny miejski Robert Grzechnik z wchodzącej w skład Konfederacji partii KORWiN przyznaje w rozmowie z tuWroclaw.com, że już jakiś czas temu słyszał o pomyśle odwołania prezydenta Sutryka, jednak były to tylko luźne propozycje pojedynczych osób czy organizacji. – Jakby już odwoływać, to za politykę transportową, czy podejście do wywiązywania się z obowiązków takich, jak choćby udostępnianie informacji publicznych czy odpowiedzi na interpelacje – wylicza radny.

Z praktyki organizowania takich referendów – rzadko przynoszą zmianę – ale jeżeli się odbędzie Ruch Kontroli Wyborów chętnie dopilnuje prawidłowości przebiegu jego procesu.

Źródła:
– Portal Gazety Wrocławskiej
– Portal www.tuWroclaw.pl
– Polskie Radio Wrocław

Get involved!

Comments

No comments yet