Ruch na świeżym powietrzu dozwolony od lat … 16?


O feriach zimowych, które zregenerują po codziennej wielogodzinnej izolacji przy komputerach ciało i umysł polskie dzieci mogą zapomnieć. Rząd zapewnił uczniom do lat 16 nie tylko jak wszystkim zresztą zakaz wyjazdów turystycznych, ale nawet niezwykle zbawienny na stan ich ducha i dalszy rozwój, zakaz wychodzenia na świeże powietrze bez opieki dorosłych do godz. 16.         

Aby uatrakcyjnić sobie czas zimowego wypoczynku dzieci i młodzież będą zmuszeni sięgać po niezwykle skuteczne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia psychicznego jak i fizycznego, rozrywki i sporty … wirtualne, bo od lokalnych przybytków zapewniających w realnym świecie dostęp do zajęć ruchowych, o kulturalnych już nie wspominając, zostali przymusowo (dla ich dobra oczywiście) odcięci.            
 Jak czytamy w portalu wszczecinie.pl nawet szczecińska Gubałówka została zamknięta. I nie pomogły świetne wyniki kontroli dotyczące reżimu sanitarnego obiektu, korzystać z niego mogą tylko trenujący zawodowo, innym kuriozalnie za dbanie o własne zdrowie grozi kara do 1000 zł. Szczecińskie lodowiska, dla których okres ferii zimowych jest tradycyjnie czasem najlepszej prosperity, zostały całkowicie pozbawione zysków, a zgnębieni nauką zdalną uczniowie jedynej możliwości uprawiania w mieście sportów zimowych.            

Politycy rządzący wpadli już w taki koronawirusowy obłęd, że raczej nawet apel marszałka Grodzkiego, o którym donosi portal radioszczecin.pl, pewnie nie zrobi na nich większego wrażenia. Zachodniopomorski parlamentarzysta nawołuje szefa rządu i ministra zdrowia do ustępstw na czas ferii w sprawie rozporządzeń dotyczących przebywania dzieci poza domem:          ,,Dzieci po to mają ferie, żeby wyjść na świeże powietrze i trochę tego świeżego powietrza złapać. Trzymanie ich w domu do 16 bez opieki, wychodzenie tylko pod opieką dorosłych, jest okrucieństwem, które nie ma szczególnego uzasadnienia”.        

Dzięki zakazowi wyjazdów zimowych i uprawiania sportu na pewno wspaniale poprawi się odporność organizmów i ich moce przystosowywania się do zmieniających warunków środowiska, w którym aż roi się od wirusów, bakterii i grzybów.

Jeden zero dla mutujących wirusów, mają wielkie szczęście, im nikt nie przeszkadza walczyć w naturalny sposób o przetrwanie!              

Opracowanie BC 
Źródło:   https://wszczecinie.pl/aktualnosci,gubalowka_nieczynna_policja_i_sanepid_zamkneli_nam_lodowisko,id-36689.html

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz