Rozterki senatora RP Wadima Tyszkiewicza


,,Senator Wadim Tyszkiewicz zapowiedział, że nie wybiera się na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy, ponieważ nie pozwala mu na to sumienie”.           Senator niezależny Wadim Tyszkiewicz, były wieloletni prezydent Nowej Soli znany już jest i to nie tylko lubuskiej społeczności internetowej z bardzo emocjonalnych i kontrowersyjnych wpisów na Facebooku, które miłością do PiS i jego zwolenników raczej nie grzeszą.                

Tym razem postanowił podzielić się na facebookowym profilu refleksjami na temat swojego udziału, a raczej jego braku w zbliżającym się zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy, któremu w kampanii nie kibicował do tego stopnia, że przelał swoje uznanie w kampanii wyborczej z Hołowni na Trzaskowskiego:     

– Podjąłem decyzję, nie wezmę udziału w Zgromadzeniu Narodowym, na którym Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję. Długo się wahałem, ale sumienie mi na to nie pozwala. To jest moja klauzula sumienia. Andrzej Duda 5 lat temu przysięgał bronić i przestrzegać Konstytucji. Łamał ją świadomie wielokrotnie, służąc partii, a nie narodowi. Teraz znów będzie przysięgał na Konstytucję?              

      


Portal gazetalubuska.pl zamieścił również komentarz senatora Tyszkiewicza w powyższej sprawie, który powołując się na szalejącego koronawirusa rozgrzeszył swoją planowaną nieobecność na uroczystości, podobnie zresztą jak politycy, którzy postanowili zbojkotować uroczystość.                           

    
  W komentarzach internautów pod postem senatora oprócz oznak poparcia nie zabrakło też głosów krytycznych.           


Obserwując poczynania Wadima Tyszkiewicza można odnieść wrażenie, że gdyby pan senator tyle czasu co na rozważania przeznaczył na działanie, to byłoby to ze znacznie lepszym skutkiem dla polskiej demokracji.                   

Opracowanie BC   

Na podstawie gazetalubuska.pl https://gazetalubuska.pl/wadim-tyszkiewicz-nie-wybiera-sie-na-zaprzysiezenie-andrzeja-dudy-on-nie-jest-moim-prezydentem-pisze-senator/ar/c1-15101932     

Obraz 
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wadim_Tyszkiewicz

Dodaj komentarz