Rózga od trójmiejskich młodych działaczy Partii KORWIN dla pomorskich parlamentarzystów PiS

Zbliżający się koniec roku skłania do podsumowań. Bilans zysków i strat niestety nie wszystkich napawa optymizmem, ale może być dobrym początkiem dla odnalezienia w przyszłości tej właściwej drogi.             

Młodzieżówka Partii KORWIN w Trójmieście, aby pomóc rządzącym w bardziej obiektywnym spojrzeniu na swoje dotychczasowe poczynania zrobiła za polityków PiS podsumowanie ich działalności w tym mocno zapadającym w pamięć roku, i to głównie nie z powodu koronawirusa, bo ten nie jest niczym nowym, ale zniewolenia i kryzysu jakie nam rząd powołując się na niego zafundował.              

Jak donosi portal dziennikbaltycki.pl młodzi działacze zainspirowani mikołajkową tradycją obdarowywania prezentami, pomyśleli o rządzących i pojawili się pod siedzibą pomorskich posłów Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku z wielce wymowną … rózgą. Na liście delikatnie mówiąc niegrzecznych zachowań polityków pojawiła się m.in. sprawa mocno kontrowersyjnych podwyżek dla członków rządu, parlamentarzystów, prezydenta, a nawet jego współmałżonki, które próbowali przeforsować w czasie kiedy społeczeństwo za sprawą ich decyzji musi się mierzyć z utratą szans, dochodów, a często nawet firm.         

W ogniu krytyki znalazły się też dwie ustawy drenujące kieszenie podatników. Chodzi o ogromną podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy oraz wprowadzenie tzw. podatku cukrowego. W opinii jednego z przedstawicieli Sekcji Młodzieżowej Partii KORWIN w Trójmieście niedopuszczalne jest ingerowanie państwa w ,,to, co ludzie jedzą, piją czy palą”. Wspomniano również o zapisach tarczy antykryzysowej 3.0, które niewiele miały wspólnego z walką z gospodarczymi następstwami wprowadzonego lockdownu. Mowa oczywiście o podatku od wpływów coraz bardziej popularnych platform VOD.             

Za nieobecnych akurat parlamentarzystów symboliczną rózgę przyjął gdański radny PiS Kazimierz Koralewski, który jak czytamy w portalu dziennikbaltycki.pl odpowiedział młodzieży w tak poprawnym teraz politycznie, koronawirusowym trendzie: ,,Rózg ci u nas dostatek. Ale i tę przyjmiemy jako prognozę lepszych czasów i symptom optymizmu na przyszły rok. Rózgi dostajemy od życia, staramy się być zdrowi mimo epidemii, która jest jedną, ogromną rózgą. Ale tych rózg jak najmniej życzmy przedsiębiorcom”.            

Słowa te w połączeniu z tym co polskim przedsiębiorcom i pozostałym obywatelom robi rząd PiS zrzucając winę na koronawirusy jakoś nie przekonują.         

Opracowania BC 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz