RED. W. RESZCZYŃSKI: KAMPANIA WYBORCZA W POLSCE POKAZUJE, ŻE TRWA PRAWDZIWA WOJNA MEDIALNA. TO NIE POLITYCY, A MEDIA PRZEJMUJĄ WŁADZĘ

Media przejmują władzę w państwie i świadomie stosują kłamstwo. Kłamstwo, manipulację, dezinformację.

To oczywiście prawdziwa wojna medialna, stąd tego typu sytuacje, żeby nie iść na drugą turę, bo się zagłosowało w pierwszej. Tragedią jest to, że niestety wiele osób może się na to nabrać – powiedział na antenie Radia Maryja w piątkowej audycji „Aktualności dnia” red. Wojciech Reszczyński.

Kampania wyborcza w Polsce nabiera coraz szybszego tempa. Zbliża się druga tura wyborów. Kandydaci na stanowisko prezydenta ścierają się na każdym możliwym polu. Jednak – jak zauważa red. Wojciech Reszczyński – to nie oni przejmują władzę w kraju.

– Media przejmują władzę w państwie i świadomie stosują kłamstwo. Kłamstwo, manipulację, dezinformację. To oczywiście prawdziwa wojna medialna, stąd tego typu sytuacje, żeby nie iść na drugą turę, bo się zagłosowało w pierwszej. Tragedią jest to, że niestety wiele osób może się na to nabrać – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Jednak – jak podkreślił dziennikarz – trzeba pamiętać, jaką historię mają te środki przekazu.

– Ci, którzy pamiętają ich początki, moment założenia tych mediów dobrze wiedzą, że ich powiązania z epoką komunizmu są bardzo ścisłe, bo inspirowane przez służby komunistyczne, jak chociażby TVN. Dopóki tam rządzi komunistyczny PZPR-owski aparatczyk Edward Miszczak, to ta stacja nigdy nie będzie dla mnie wiarygodna i nigdy jej nie traktowałem w sposób wiarygodny – zaznaczył redaktor.

Wojciech Reszczyński zauważył, że „stacje te są z założenia antynarodowe, antypolskie i antykatolickie”.

– Czyli lewackie i liberalne, reprezentujące interesy oligarchii i obce interesy koncernów zagranicznych, obcego kapitału niezainteresowanego sukcesem Polski. Wykształciły, wytworzyły sobie już całe kadry. To już drugie czy trzecie pokolenie praktykuje bezrefleksyjnie w tych mediach. Czasami ktoś się zerwie ze smyczy, ale napotyka oczywiście pewne problemy, bo to jest traktowane jak zdrada, jak wyjście z jakiejś mafii – akcentował dziennikarz.

Gość „Aktualności dnia” odniósł się również do sprawy rzekomego braku stronniczości Rafała Trzaskowskiego.

– Jest solą Platformy Obywatelskiej i to, co on w tej chwili mówi, to się w ogóle kupy nie trzyma. Mydli oczy ludziom, kłamie ewidentnie, wprost. Przedstawia siebie zupełnie w innym świetle. Przytacza inne fakty, inne dane itd. Jest absolutnie osoba niewiarygodną – zwrócił uwagę Wojciech Reszczyński.

Redaktor przypomniał, że kandydat Koalicji Obywatelskiej dziękował przecież Senatowi i samorządom w Polsce.

– Tu chodzi o to, że nie doszło do tych wyborów 10 maja.  Właśnie ze względu na postawę Senatu, który blokował wejście w życie tej ustawy o 10 maja, głosowaniu zgodnie z konstytucją i samorządom, które oficjalnie zgłosiły bojkot tych wyborów twierdząc, że nie udostępnią m.in. lokali. Dziękował tym, dzięki którym on mógł wystartować jako dubler Małgorzaty Kidawy –Błońskiej i ujawnił przez to swoje absolutnie partyjne i zależne preferencje. Gdyby wygrał, to z pewnością jednym z jego ministrów byłby największy gangster polityczny – poseł Nitras, który obstawia wszystkie miejsca, gdzie występuje Trzaskowski i prowokuje ludzi będących na tych imprezach, reprezentujących inne preferencje polityczne. Prowokuje do jakiś zachowań, które on mógłby szybko nagrać i przekazać TVN-owi, żeby sytuacja ta zaistniała w mediach jako dowód na to, jak agresywni są sympatycy PiS – zaznaczył dziennikarz.

Wojciech Reszczyński odniósł się również do ogromnych ataków na sympatyków drugiego z kandydatów – Andrzeja Dudy. W mediach pojawiały się określenia, że jego wyborcy to „wieśniacy”, bez wykształcenia, mieszkańcy małych miejscowości.

„Każdy człowiek jest inny, różny i nikt nie jest podobny do drugiego człowieka. To jest jedna z podstawowych praw. Natomiast równość musimy rozpatrywać w zupełnie innym podejściu. Chodzi o równość do prawa, czyli wszyscy muszą podlegać prawu i nie może być tutaj żadnych wyjątków” – wskazał redaktor.

Całą rozmowę z red. Wojciechem Reszczyńskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

  • Za: radiomaryja.pl

Get involved!

Comments

No comments yet