PSS Społem Białystok już nie będzie zarządzał restauracją Centrum Astoria

Tylko do końca miesiąca Centrum Astoria będzie funkcjonować pod zarządem PSS Społem. Od czerwca zarządzanie nią przejmie nowy najemca. Na razie nie wiadomo co tam będzie, ani jak się zmieni, ale wiadomo, że z tym miejscem wiąże się wiele historii, które w tym kształcie dobiegają końca.

Wszystko się ponoć kiedyś zmienia. Z tego względu zmiany także postanowiła przeprowadzić spółdzielnia PSS Społem Białystok posiadająca wiele sklepów, kilka barów, placówek gastronomicznych i jeszcze wciąż centrum konferencyjno- bankietowe zlokalizowane w Astorii.

To ostatnie za chwilę będzie już historią, ponieważ zarząd spółdzielni podjął decyzję o nowej strategii rozwoju firmy, opartej na progresie sieci detalicznej i sieci barów szybkiej obsługi. W związku z tym Centrum Astoria nie mieści się w planach rozwojowych i będzie musiało zmienić właściciela.

Drodzy Klienci!

Informujemy, że Centrum Astoria z dniem 31 maja 2020 r. kończy swoją działalność pod kierownictwem PSS Społem w Białymstoku. Przekazanie obiektu wynika z realizacji przez Zarząd Spółdzielni nowej strategii rozwoju firmy, opartej na progresie sieci detalicznej i sieci barów szybkiej obsługi oraz utrzymania pozycji producenta pieczywa, ciast oraz wędlin i garmażerki. Elementem tej strategii jest również uruchomienie w kwietniu nowej marki – Białostocka Gastronomia z ofertą posiłków w formule sklepu internetowego z dowozem

– przekazano na facebookowym profilu PSS Społem Białystok.

Taka decyzja nie oznacza jednak, że Astoria zniknie całkowicie. Choć może tak się zdarzyć, że zmieni nazwę, jeśli nowy właściciel uzna to za stosowne.

Zmieni się z pewnością wewnątrz, bo zazwyczaj jest to stały element prac w każdym lokalu po zmianie właściciela. A tu mamy do czynienia z dużym obiektem gastronomicznym, restauracyjnym oraz konferencyjnym jednocześnie.

Na razie jednak zarząd spółdzielni PSS Społem żegna się ze swoimi stałymi klientami, jak i tymi, którzy doraźnie korzystali z usług Centrum Astoria. Dziękuje za wiele lat wspólnego działania oraz liczy na to, że Astoria w nowym wydaniu, z nowym właścicielem, przypadnie wszystkim do gustu.

Chcemy podziękować Wam za to, że mogliśmy uczestniczyć w wielu najważniejszych dla Was życiowych momentach. Obsługa wesel, chrzcin, komunii, przyjęć, szkoleń, konferencji i wielu innych ważnych spotkań, przygotowywanie i serwowanie posiłków, z których byliście niezmiennie zadowoleni oraz dbałość o Waszą satysfakcję i komfort były dla nas prawdziwą przyjemnością i wyróżnieniem. Wybieraliście nasze miejsce często i chętnie je polecaliście, co pozwoliło zbudować nam solidną markę, z której jesteśmy dziś bardzo dumni. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście i za to, że wspólnie mogliśmy pisać historię Astorii

– czytamy na profilu facebookowym.

Centrum Astoria, choć zmieniło się przez lata, było jednocześnie niezmiennym elementem naszego miasta, do którego przyzwyczaił się chyba każdy białostoczanin. Przejście Astorii w inne ręce kończy pewną epokę, której końca jednak chyba mało kto się spodziewał.

Nowym najemcą będzie jedna ze spółek białostockiej grupy firm ŁączyNasPraca.pl. Niespełna tydzień temu została podpisana umowa na dzierżawę Astorii, całego budynku.

Więcej o tym, co się zmieni, ale i co będzie wewnątrz, powinno być wiadomo już w przyszłym tygodniu. Nowy najemca zapowiedział konferencję prasową w tej sprawie.

Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska

Źródło: ddb24.pl

Foto: Wikipedia

Dodaj komentarz