Prof. Horban do przedsiębiorców: zamiast narzekać, wzięlibyście się za szycie maseczek

To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w 40-milionowym kraju nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek – mówił na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban. Za taki stan rzeczy wini… polskich przedsiębiorców.

– Od roku jest epidemia… Troszeczkę tutaj bym do wszystkich panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć… A gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć – podkreślał doradca premiera ds. COVID-19.

Jego zdaniem trzecia fala koronawirusa powinna w naszym kraju przejść „trochę łagodniej”, jednak nawet optymistyczny scenariusz zakłada, że liczba zakażeń będzie utrzymywać się na poziomie około 20 tys. dziennie.

Jak podkreślił, „należy liczyć się i przygotować na wzrost dobowych zakażeń do 40 tys.” – Nawet jeżeli nie mam racji, to jednostki ochrony zdrowia muszą być przygotowane na taką falę – przyznał. Jak wielokrotnie wcześniej, prof. Horban nadal uzależnia wzrost zakażeń od zachowania społeczeństwa. – Jeżeli nadal będziemy uważali, że nie ma problemu, że możemy sobie lekceważyć zalecenia medyczne, to może być tych zakażeń dużo więcej – zaznaczył.

O braku skuteczności lockdownów przekonywał m.in. dr Zbigniew Martyka, wskazując na porównanie przyrostu zakażeń w Kalifornii i na Florydzie. W Kalifornii, gdzie wprowadzono drastyczne środki walki z koronawirusem odsetek zakażonych osób wynosi 8,8 procent, natomiast na Florydzie, gdzie rządzi sceptyczny wobec zamykania społeczeństw republikanin Ron DeSantis – 8,3 proc.

Źródło: wprost.pl / rmf24.pl

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ja mam inną sugestię do przedsiębiorców: zacznijcie szyć kaftany bezpieczeństwa. To może być bardziej intratne zajęcie. Ile razy słucham tzw. ekspertów rządowych, albo premiera lub któregoś z ministrów, czy słucham posłów ze wszystkich opcji, za każdym razem widzę ilu moglibyście mieć potencjalnych klientów.
123

Zarzucali Platformie plucie ludziom w twarz. Teraz robią to samo. Nic dziwnego – w końcu to tak naprawdę jedno i to samo środowisko. Zawsze zależało im na swoim interesie a nie na Polakach.
Akwin

Jak człowiek – niewątpliwie upośledzony moralnie i emocjonalnie – jakim jest prof. Andrzej Horban może być doradcą polskiego rządu? Wyjaśni mi to ktoś, bo nie rozumiem?
panMarek

coś jak stoczniowcy ze zlikwidowanej przez Tuska stoczni gdańskiej..florystyką.
lit

CO ZA BESZCZELNY TYYYYPP!!!!!!
Alan

Proletariusze wszystkich województw szyjcie maseczki, na tokarkach, frezarkach i szlifierkach, na drutach i maszynach do robienia butów, w hotelach i restauracjach, wszędzie i o każdej porze, szyjcie maseczki, to wam pomoże. Mówię ja, Horban na zasiłku od Pfizera i przy korycie ministra zdrowia.
katolik

Niektórzy wzięli się za produkcję przyłbic I rząd ich wystawił. Będą szyć maseczki to rząd nakaże nosić maski od Kulczyka. Swoi zawsze skorzystają.
Ola

Na ile jeszcze naród sobie pozwoli!??!?!?!
GreAnn

Czy to nie pokazuje poziomu ludzi z tytułami jw?
Roman

Czy jest w Polsce wystarczająca ilość przedsiębiorców produkujących sznury ? Gdy zakończy sie kiedyś szczęsliwie dla nas dyktatura covidowa , będą potrzebne , by elementarnej sprawiedliwości stało się za dość.
Nemo

Albo wypił za mało albo za dużo. Tertium non datur trzeciego wyjścia nie ma
nik

Panie Profesorze, niech Pan już da spokój… Arogancja też ma swoje granice.
Ks. Jacek

W przypadku prof. Horbana zdaje się mieć zastosowanie studencka wersja tłumaczenia skrótowca “prof”: prawie rozumna osoba fizyczna.
qba

Wczoraj obejrzałem wywiad z Kary Mullisem, twórcą metody, która jest stosowana w tzw. testach na covida. Zmarł w 2019 roku w USA. Za opracowanie metody otrzymał w 1993 roku nagrodę Nobla. Jak sam stwierdził oparocowana przez niego metoda nie jest wiarygodna w diagnostyce zakażeń wirusowych. Skąd więc pan Horban wie ile będzie zakażeń, kiedy nie ma do tego wiarygodnych narzędzi badawczych? Żenująca wypowiedź jak na naukowca, podważająca jego autorytet. Smutne.
Krakusik

10 000 000 wyborców PiS lubi to.
Nomad

To, że ktoś taki ma tytuł ,,profesora” doskonale obrazuje, że dzisiejsze uniwerki są do całkowitego zaorania.
Brak słów

z tym się zgadzam że Polscy przedsiębiorcy powinni zacząć swoją produkcję broni i uzbrojenia by Polacy mogli bronić się przed takim jak on
Fragen

Tylko pełne otwarcie gospodarki! Natychmiast! Zwolenników lockdownu deportować na zachód!
rafik

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-01)


Natychmiast zamknąć szkoły, hotele, centra handlowe – zaleca Niedzielskiemu Tyll Krüger

Tyll Krüger jest Niemcem, członkiem Międzynarodowego zespołu MOCOS (MOdelling COronavirus Spread). Dr Krüger „modeluje rozwój epidemii dla rządu”. MOCOS został założony przez Niemca 12 lutego.  Zespół tworzą pandemiści: “naukowcy z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu” oraz eksperci z Nokia Wrocław, EY GDS Poland oraz MicroscopeIT.

Specyficznego smaczku dodaje fakt, że Tyll Krüger zainteresował się pandemią zanim ją… ogłoszono:

Plandemia czy pandemia?

“Pod koniec 2019 roku byłem na konferencji na Filipinach i już wtedy dla wielu osób zajmujących się modelowaniem było oczywiste, że w Chinach dzieje się coś, co może być potencjalnym zagrożeniem dla całego świata”

Na początku lutego 2020 zaczęliśmy zbierać ludzi i tworzyć grupę badawczą do modelowania zakażeń wywoływanych przez SARS-CoV-2. Chodziło nam o zrobienie pewnych prognoz rozwoju epidemii, a także o zbadanie jakie czynniki są istotne dla prawidłowego modelowania tej choroby. Chcieliśmy zrozumieć, na które parametry rozprzestrzeniania się epidemii mamy wpływ, a na które nie mamy i nie da się ich kontrolować. Pierwsze wyniki mieliśmy po mniej więcej 3 tygodniach, czyli akurat na czas… /oko.press/

13 MAJA 2020 roku na pytanie o najlepszą strategię dla Polski Krüger rekomendował dość radykalne rozwiązanie:

Maksymalne ograniczenie poruszania się (np. można wyjść tylko po chleb i to raz na tydzień) i zupełne zatrzymanie całej gospodarki – do zera. Coś takiego zastosowano w Wuhan.

MOCOS /luty 2021/: Zarekomendowaliśmy rządowi jak najszybszy lockdown.

Mamy już ok. 80 procent powiatów na krytycznym poziomie epidemiologicznym. We wszystkich należałoby natychmiast zamknąć szkoły, hotele, centra handlowe, wszystko, co ostatnio zostało odmrożone. Rekomendowałem to ministrowi w zeszły piątek – mówi prof. Tyll Krüger, modelujący rozwój epidemii dla rządu. /Gazeta Wyborcza/

Komentarz:

Dywagacje niemieckiego planisty i rezonans jaki wywołują w mediach głównego ścieku należy skonfrontować z faktami, a te są jednoznaczne.

[Źródło:] Legion św. Ekspedyta – ekspedyt.org (26 lutego 2021)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

pokutujący łotr
Poza tym ausweiss z czarną gapą. Kara przez rozstrzelanie za wychodzenie po chleb częściej niż raz w tygodniu. Następny etap: dostawa posiłków do domu: zupa ze zgniłej brukwi i 10 g chleba na dobę. Pan Kruger zapomniał o jakże istotnym elemencie ochrony: koniec z wymyślnymi płaszczykami, kapelusikami itd. Tam się najchętniej gnieżdżą wirusy. Polacy powinni chodzić w płóciennych uniformach, dla odróżnienia od tła w pionowe czarne paski. A zamiast butów – gdzie wirus aż szaleje – drewniane trepy.

pokutujący łotr
Na pewnym etapie brnięcia w zło, ludzki rozum odmawia posłuszeństwa. Staje się wcieleniem demonicznym. Gnom, Niedzielski, Morawiecki, przedtem Szumowski, tak zwani “eksperci” i większość ich piekielnej ferajny są tego uosobieniem. Wyryte to mają już na twarzach, nawet nie muszą otwierać ust.

pokutujący łotr
Przecież oni mają na sumieniu już na dzień dzisiejszy co najmniej 70 000 istnień ludzkich! Policzalnych. Bo pewnie w miliony idą zgony niepoliczalne – samobójstwa, zgony z braku pomocy lekarskiej, zgony z odstawienia leków branych od lat, zgony z zaniechania rozpoznawania schorzeń przewlekłych, np. nowotworów, przez lekarza lub samego pacjenta, zniechęconego utrudnieniami w procedurach. Niech więc Gnom, jeśli ma jakieś resztki wyobraźni – bo do sumienia, jak słusznie zauważyłeś, nie ma już chyba po co się odwoływać – niech więc wyobrazi sobie ten niezliczony tłum swych ofiar, jaki stanie przed nim na Sądzie Bożym, gdzie już pewnie bliżej mu niż dalej. Matka wychowała go w wierze katolickiej – nie zgłębiając tematu, jak dalece – ale ten segment duchowości ma uruchomiony i nie powinien mieć trudności z wyobrażeniem sobie, co go TAM czeka. Bój się, naprawdę, bój się, stary człowieku.

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (01.03.2021)

Za: Bibula.com

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz