Prezydent Zielonej Góry przeprosił wszystkich za błędne działania podjęte w związku z rzekomą pandemią

      Janusz Kubicki prezydent Zielonej Góry, który znany jest już z tego, że miał odwagę zakwestionować w mediach społecznościowych istnienie pandemii, chyba jako pierwszy w Polsce samorządowiec porwał się na czyn niebywały i przeprosił wszystkich za to, że dał się nabrać na te pandemiczne sztuczki, poddał się medialnej histerii i pozwolił narzucić jarzmo absurdalnych ograniczeń oraz sam wprowadził niedorzeczne restrykcje:            


,,Jak inni nie potrafią, to ja mówię wszystkim PRZEPRASZAM. Za to co się stało, za to co się wydarzyło, za zamykanie wszystkiego. Za zamknięcie cmentarzy również. Naprawdę szczerze i z całego serca PRZEPRASZAM. Jest mi bardzo przykro, że tak się stało. Byłem jednym z trybików tej bezwzględnej maszyny. Wiem, że jeszcze wiele przed nami, ale nie należy się aż tak tego bać. Ludzie na całym świecie chorują na wiele różnych chorób i nigdy nie było takich cyrków jak teraz”.         

Nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, że na taką reakcję polityków rządzących czeka z niecierpliwością większość Polaków. Na opamiętanie się, przyznanie do błędu i zakończenie z twarzą tego niezrozumiałego koronacyrku, bo o ile na początku można było mieć pewne obawy, to teraz już nikt przy zdrowych zmysłach ich mieć nie powinien. I dalsze trwanie w (o)błędzie zamiast po ludzku przeprosić za te nieadekwatne do skali zagrożenia działania i pozwolić wrócić obywatelom do normalnego życia doprowadzi do narodowej katastrofy.              

Dodajmy, że prezydent nie kwestionuje istnienia koronawirusów, które istniały i istnieć będą, ani ich nie lekceważy, podważa tylko skalę głoszonego przez media i rząd zagrożenia. Co ciekawe okazało się, że mieszkańcy w znakomitej większości myślą podobnie, o czym świadczyć może wielka fala popierających opinię prezydenta Kubickiego o koronaściemie komentarzy w sieci i gratulacji za to, że odważył się wyłamać z odgórnie narzuconego schematu myślenia i zachowań.                         

Szczere przyznanie włodarza Zielonej Góry do popełnienia błędu jednak nie wszystkim przypadło do gustu i wywołało szczególnie wielkie oburzenie w środowisku nieprzyjaznej Kubickiemu Koalicji Obywatelskiej. Przewodniczący klubu KO w sejmiku wojewódzkim, Sebastian Ciemnoczołowski posunął się nawet do tego, że we wpisie na Facebooku podważył zdolność prezydenta do dalszego sprawowania władzy:                
,,A może tak zarząd komisaryczny w mieście póki jeszcze czas?”.     

        
Przewodniczący Sebastian Ciemnoczołowski uważa tak jawne obnoszenie się samorządowca w mediach społecznościowych z postawą antycovidową za nie tylko, że nieodpowiedzialne, ale wręcz niebezpieczne dla kraju. Inny radny sejmiku pozwolił sobie na kąśliwy komentarz pod jednym z wpisów Kubickiego:                  

,,Teraz czas na oświadczenie, że szczepienie własnych dzieci było błędem. Będzie jeszcze większy szacun. A potem przyznanie, że w Smoleńsku był wybuch. I danina na Rydzyka”.              

Jak podaje portal gazetalubuska.pl również przedstawiciel środowiska medycznego podniósł larum po odważnych postach prezydenta Kubickiego o koronaspisku. Chcący pozostać anonimowym lekarz w liście do włodarza Zielonej Góry gani jego rzekome nieodpowiedzialne zachowanie i co ciekawe używa argumentów, które w swojej istocie mogą równie dobrze przemawiać za teorią spiskową:                

,,(…) teorie spiskowe, na które nie ma żadnych dowodów. Nieodpowiedzialność polityków, ich obłuda i niekonsekwencja niestety nie są podstawą do snucia takich teorii, potwierdza jedynie fakt, że politycy często kłamią i w każdej sytuacji chcą uzyskać korzyści. Nie są żadnym dowodem potwierdzającym, że koronawirus to „ściema”.”        

Sam prezydent Zielonej Góry, publicznie poddający w wątpliwość wprowadzane przez rząd obostrzenia uważa, że obywatele nie powinni godzić się potulnie na zamknięcie w domach bo grozi to utratą ich dobrego zdrowia, szczególnie psychicznego:           

 
,,Pamiętajcie nie bójcie się żyć, oddychać, uśmiechać, nie dajcie się zamknąć w domach!” 

Brawo panie Kubicki! Kiedy na taki czyn zdobędą się politycy rządzący?! Patrząc na to jak brną bez opamiętania w ten testowo-maseczkowy obłęd raczej nie nie widać światła w ciemnym lesie..                  

Opracowanie BC  
Na podstawie gazetalubuska.pl,  Wiadomości Zielona Góra/Facebook,  salon24.pl
https://gazetalubuska.pl/koronawirus-czy-koronasciema-prezydent-kubicki-nie-dajmy-sie-zamknac-w-domach/ar/c1-15170902

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3663848873730798&id=847826755333038&__tn__=%2As%2As-R

https://www.salon24.pl/u/izaluka/1075287,szacunek-dla-prezydenta-zielonej-gory-pana-janusza-kubickiego

Obraz Jim Semonik z Pixabay

Dodaj komentarz