Prezydent Majchrowski: ten rok szkolny 2020-08-31

Ten rok szkolny, który się zaczyna, będzie rokiem ciężkim – Potwierdzenie braku zdobywanie wiadomości rzetelnych i fachowych ( listu otwartego prof.dr.n. med Ryszarda Rutkowskiego ……dlatego nie wiemy dokładnie, na czym stoimy, dlatego że sytuacja z ogłoszona przez WHO a nie fakty stwierdzone „pandemią której nie ma ” jest sytuacją dynamiczną”POLITYCZNIE tzn KŁAMLIWIE – powiedział w poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który złożył życzenia przed 1 września.

W ocenie Majchrowskiego dyrektorzy szkół najlepiej orientują się w bieżącej sytuacji placówki i dlatego to oni będą decydować o przebiegu nauczania.

We wtorek w Krakowie naukę rozpocznie ok. 100 tys. uczniów. W placówkach pracuje 12 tys. nauczycieli i 4 tys. pracowników niepedagogicznych.

W mieście przygotowania do roku szkolnego rozpoczęły się w lipcu po tym, jak resort edukacji zapowiedział powrót do nauczania stacjonarnego – miasto wystąpiło do dyrektorów samorządowych szkół i placówek z prośbą, aby rekomendowane rozwiązania włączyli do wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, które od 1 września mają obowiązywać w każdej szkole.

W szkołach, zgodnie z zaleceniami MEN i służb sanitarnych przygotowane zostały izolatoria. Do takich pomieszczeń trafią uczniowie z objawami infekcji i będą w nich czekać na odbiór przez rodziców.

Placówki kupiły też środki do dezynfekcji (rąk i pomieszczeń) i środki ochrony osobistej dla pracowników. Tylko do 10 sierpnia wydano na ten cel łącznie 1,7 mln zł. Kwota ta będzie rosła, bo dyrektorzy wciąż, w ramach planów finansowych jednostek, zaopatrują się w niezbędne środki. Od niedawna mogą też składać zamówienia za pośrednictwem portalu Ministerstwa Zdrowia.

Podczas wakacji remonty, w tym generalne, przeszło prawie 300 krakowskich placówek oświaty. Miasto przeznaczyło na ten cel 23 mln zł, z czego 12 mln zł w ramach zadań dzielnic.

Dodaj komentarz