Posiedzenie Sądu w Legionowie w sprawie przestępstw wyborczych

W piątek 28 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali nr 201 w Sądzie Rejonowym w Legionowie przy ul. Sobieskiego 47, odbędzie się posiedzenie w sprawie zażalenia, które Pan Wiesław Szypulski złożył na odmowę udostępnienia mu akt prokuratorskich. Śledztwo, które zostało w zeszłym roku umorzone, prowadzone było na skutek mojego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstw wyborczych w 2015 roku przez prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, komisarza wyborczego w Legionowie Danutę Szczepanik i przewodniczącą komisji wyborczej z ramienia Urzędu Miasta Legionowa Jolantę Broś z OKW nr 6. Głównym świadkiem oskarżenia w tym postępowaniu jest właśnie Pan Wiesław Szypulski.

Na ostatniej rozprawie w dn. 20 marca br. Sąd w osobie SSR Urszuli Salwin-Kowalczyk odroczył postępowanie w tej sprawie uzasadniając to zaginięciem dokumentacji w drodze z prokuratury do sądu !!! 

Przypominam, że Prokuratura Rejonowa i Sąd Rejonowy mieszczą się w tym samym budynku i na tym samym piętrze!!!

W piątek okaże się, czy Sąd „znajdzie” dokumentację i czy zdecyduje się nadal utajniać akta prokuratorskie w tej sprawie, mimo, że Pan Wiesław Szypulski był naocznym świadkiem przestępstw wyborczych i z tego powodu był szykanowany w trakcie pracy w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6, a więc jest osobą poszkodowaną w tej sprawie. Nadal nie wiemy, czy policja legionowska przesłuchała wszystkie wnioskowane przez nas osoby, czy osoby przesłuchane mówiły prawdę i czy zostały wykonane wnioskowane bilingi rozmów telefonicznych prowadzone przez osoby podejrzane.

Przypominamy, że po naszych protestach w trybie wyborczym Sąd Najwyższy w 2015 r. wydał orzeczenia potwierdzające dokonanie przestępstw wyborczych w tej i pozostałych czterech Obwodowych Komisjach Wyborczych w powiecie legionowskim. Jednak Sąd Rejonowy w Legionowie wie lepiej…

Przybądźmy licznie na to posiedzenie Sądu, najlepiej z kamerami lub smartfonami. Patrzmy „zupełnie nadzwyczajnej kaście ludzi” na ręce!

Pozdrawiam

Andrzej Zdun, Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy RKW Mazowsze