Czy poseł PO Sławomir Nitras odpowie za czyn chuligański?

Po marszałku Grodzkim kolejna gwiazda parlamentu z zachodniopomorskiej sceny politycznej w opałach. Jak donosi portal wszczecinie.pl, tym razem chodzi o uchylenie immunitetu partyjnemu koledze trzeciej osoby w państwie, znanemu z kontrowersyjnych zachowań, posłowi Sławomirowi Nitrasowi.       

 
Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza pociągnąć krewkiego parlamentarzystę do odpowiedzialności karnej za … ,,popełnienie przestępstwa o charakterze chuligańskim”, ale oczywiście najpierw trzeba politykowi PO odebrać poselski przywilej, uniemożliwiający postawienie zarzutów. Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu w tej konkretnej sprawie trafił już na ręce marszałek Sejmu.        

Jak wynika z ustaleń prokuratury atak parlamentarzysty na posła z PiS miał miejsce 27 października 2020 roku w sejmowej sali posiedzeń, co uchwycił monitoring: ,,Sławomir Nitras podszedł niespodziewanie do posła Wiesława Krajewskiego i bez powodu z impetem popchnął go obiema rękami. Ten uchronił się przed upadkiem tylko dlatego, że w porę chwycił się oparcia ławy poselskiej”. Świadkowie zdarzenia ocenili zachowanie posła Nitrasa jako agresywne i gwałtowne, choć według nich nie było ku temu powodów.          

Co na to sam zainteresowany? Zachodniopomorski polityk odniósł się do komunikatu prokuratury w mediach społecznościowych, przedstawiając siebie jako wzór cnót wszelakich, wymiar sprawiedliwości w wyjątkowo złym świetle i oczywiście (skąd my to znamy?) czuje się prześladowany z powodów … politycznych:     

  
„Sitwa, klika, regularni przestępcy, którzy siedzą w Prokuraturze Generalnej i Ministerstwie Sprawiedliwości po prostu nękają uczciwych, porządnych ludzi, ja jestem jednym z nich. Nie popełniłem żadnego przestępstwa, nie zrobiłem nic złego, a jestem nękany tylko i wyłącznie z powodów politycznych”.       

  
Cały komentarz na stronie:       
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=171753661450847&id=160978464020426&locale2=pl_PL&ref=page_internal&__tn__=%2As%2As-R

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz