Porozumienie Gowina ma nowego szefa w Lublinie. Została nim kobieta

Teresa Bogacka jest od piątku przewodniczącą partii Porozumienie Jarosława Gowina w okręgu lubelskim. Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji zastąpiła prof. Andrzeja Stanisławka.

– Ze względu na nowe wyzwania wybory, które się odbyły, zmieniły przewodniczącego. Ze względu na propozycję od pana wicepremiera przechodzę na inne stanowisko – mówił w piątek były senator i były już przewodniczący Porozumienia w okręgu lubelskim prof. Andrzej Stanisławek.

Właśnie od piątku funkcję przewodniczącego lokalnych struktur partii pełni Teresa Bogacka, kanclerz WSEI w Lublinie. Była jedynym kandydatem na przewodniczącego i zdobyła 58 głosów na 60 wszystkich.

Andrzej Stanisławek został wiceprzewodniczącym. Tak samo jak Jacek Szczot, były wiceminister rozwoju regionalnego.

– W tej chwili toczą się rozmowy o zmianach w rządzie, strukturze rządu, przygotowujemy się do rozstrzygnięć personalnych. Każda z partii tworzących obóz Zjednoczonej Prawicy jednocześnie podejmuje działania wewnętrzne, które wzmocnią, zdynamizują działalność całego obozu – mówił wicepremier Jarosław Gowin.

POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA . WYBORY SZEFA REGIONALNYCH STRUKTUR PARTII . JAROSŁAW GOWIN , TERESA BOGACKA . FOT. PIOTR MICHALSKI

Dodał, że Stanisławek w jego partii będzie teraz pełnomocnikiem odpowiadającym za rozwój struktur partyjnych w całym kraju.

– Mam nadzieję, że przy wsparciu dotychczasowego zarządu zbudujemy mocne fasady Porozumienia w naszym okręgu. Że członkowie Porozumienia będą profesjonalnie pracowali, będą uważani za liderów w naszej społeczności. Chcemy pracować z przedsiębiorcami, samorządami, środowiskiem akademickim, będziemy rozbudowywali struktury i mam nadzieję, że przy wsparciu kierownictwa naszej partii będziemy liderami w naszych środowiskach – mówiła Bogacka.

Za:

Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz