Pomorska Izba Adwokacka zainteresowała się wpisem posła Płażyńskiego na Facebooku

Wszechogarniający tzw. Strajk Kobiet wywołuje często zachowania społeczne, które wydają się mocno nie na miejscu. Nie powinien więc dziwić fakt, że kiedy pracownice jednego z gdańskich przedszkoli (dla dzieci niepełnosprawnych z porażeniem mózgowym), w geście solidarności ze strajkującymi kobietami pod znakiem pioruna ubrały się na czarno, to poseł Kacper Płażyński w mediach społecznościowych ostro skrytykował zachowanie kadry przedszkola. (Cały wpis na stronie:         

https://gdansk.naszemiasto.pl/kacper-plazynski-krytykuje-pracownice-przedszkola-77-dla/ar/c1-7972565 )         

Wpis parlamentarzysty wywołał burzę w sieci i co ciekawe wśród oburzonych byli również rodzice podopiecznych tej placówki, którzy w samych superlatywach wypowiadali się nie tylko o pracownicach, ale również jej sposobie działania. W efekcie burzy wokół sprawy poseł Płażyński listownie przeprosił za niewłaściwą oraz krzywdzącą przedszkole formę wypowiedzi i usunął z Facebooka wywołujący tyle kontrowersji wpis, ale historia ma swój ciąg dalszy. Prowadzone są czynności wyjaśniające czy nie doszło w tym wypadku do przewinienia.     

                 
Jak donosi portal wpolityce.pl wpisem zainteresowała się Pomorska Izba Adwokacka. Według ustaleń dzinnikarzy portalu rzecznik dyscyplinarny PIA Bartosz Golejowski przyjrzy się sprawie na wniosek prawniczki z Gdańska popierającej protesty kobiet. Jak czytamy w portalu wpolityce.pl, który dotarł do listu posła i adwokata Płażyńskiego skierowanego do Pomorkiej Izby Adwokackiej w tej sprawie, parlamentarzysta określając publiczne placówki opiekuńczo-wychowawcze jako nieodpowiednie miejsca do ,,manifestowania przekonań politycznych czy demonstracji w sprawach budzących kontrowersje społeczne” stwierdził w nim również m.in., że:    

,,Chciałbym bowiem wierzyć, że Pańskie działania w tej sprawie są merytoryczne, nie są zaś formą szykany, związanej z moją działalnością polityczną”.          


W opinii pomorskiego posła nie ma żadnych podstaw do wszczęcia wobec niego postępowania dyscyplinarnego.         

Więcej na stronie:           
https://wpolityce.pl/polityka/529437-palestra-wszczyna-czynnosci-w-sprawie-plazynskiego

Opracowanie BC 
Źródło:      

https://gdansk.naszemiasto.pl/kacper-plazynski-krytykuje-pracownice-przedszkola-77-dla/ar/c1-7972565

https://wpolityce.pl/polityka/529437-palestra-wszczyna-czynnosci-w-sprawie-plazynskiego

Obraz https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kacper_P%C5%82a%C5%BCy%C5%84ski, Adrian Grycuk

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz