„Politycy coraz częściej pochłonięci konfliktami zapominają o tych, którzy są najważniejsi – o wyborcach”

Wyborco porównaj programy i profile kandydatów na Prezydenta RP na stronie nawybory.org i idź na wybory. Kampania społeczna prezydenta Krzystka cieszy się poparciem regionalnych samorządów.               

Wybory coraz bardziej przypominają wolną amerykankę. Okładanie wzajemne pięściami bez opamiętania, w którym już dawno zatracił się prawdziwy sens wygranej. Najważniejsze stało się jak najmocniej dokopać przeciwnikowi stosując niedozwolone chwyty. Gdzie w tym wszystkim podział się obywatel-wyborca i jego potrzeby?                 

Powiat policki patrząc na sytuację przed wyborami prezydenckimi obiektywnym okiem obserwatora z boku  postanowił przyłączyć się do akcji społecznej „Cała Polska Na Wybory!”. Jak powiedział na łamach Kuriera Szczecińskiego starosta policki Andrzej Bednarek:     

– Promocja idei wyborów, którą chcemy się zająć, to wyraz naszej odpowiedzialności, ponieważ politycy coraz częściej pochłonięci konfliktami zapominają o tych, którzy są najważniejsi – o wyborcach.       

Zamierzeniem kampanii jest umożliwienie obywatelom łatwego dostępu do rzetelnej informacji (o ile to jest w ogóle możliwe). Na stronie nawybory.org znajdziemy profile kandydatów i ich programy usystematyzowane w najważniejszych aspektach działania państwa: Rodzina, Praca, Edukacja, Samorząd, Klimat, Bezpieczeństwo, Gospodarka i Przyszłość.                

Pozostaje dokonać oceny i wziąć udział w wyborach! Samorządowcy w regionie mimo obostrzeń sanitarnych nie mają tym razem jak przed pierwszym terminem wyborów problemu z przygotowaniem lokali i chętnymi do pracy w komisjach wyborczych.                 

W Szczecinie już na kilka dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń do dwustu obwodowych komsji wyborczych urząd dysponował 95 proc. pokryciem ich składu. Magistrat zadbał też o bezpieczeństwo członków komisji i wyborców. Lokale będą systematycznie wietrzone i odkażane, komisja będzie pracowała w rękawiczkach i maseczkach ochronnych, wyborcy otrzymają jednorazowe długopisy, a liczba osób jednorazowo przebywających w lokalu wyborczym będzie ograniczona.          

Naród po niedawnej koncepcji głosowania korespondencyjnego odetchnął z ulgą, a wiele osób podpisałoby się pod słowami internauty:                       

„Polacy chcą głosować i chcą by głosowanie odbyło się uczciwie, a nie jakieś korespondencyjne machlojki poprzez skrzynki pocztowe, które proponował PiS”.           

Co nie znaczy, że głosowanie korespondencyjne zostało całkowicie wykluczone.   

Oprac. BC

Na podstawie:

Dodaj komentarz