Podwyżki dla nowej kasty. Krótka dysputa pragmatycznego adiutanta pisowskiego ministra z patriotycznym ideowcem Adamem Słomką (KPN -Niezłomni)

na zdjęciu: Adam Słomka

Adam Słomka opisał via internet, iż 14 sierpnia posłowie przyznali sobie po 4 tys 500 zł podwyżki oraz wielomilionowe nowe dotacje (dla PiS 12 mln zł, Platforma 10 mln zł oraz miliony dla PSL i komuny/LGBT) i teraz będą mieli za co z sobą „walczyć” ! A np. na pomnik chwały bitwy 1920r zabrakło środków…

Nastąpił znamienny odzew jednego z jego znajomych, który nie tylko „poszedł w ministry”, ale chyba nawet „odleciał”:

Dzialacz PiS (adiutant ministra)  twierdzi (cytaty):
podwyżki bardzo dobrze! Koniec dziadostwa i populizmu. Za dobrą pracę super wynagrodzenia. NIE JESTEŚMY JUŻ brzydką panną tylko dumną i mocną i zasobną Najjaśniejszą RP.

Adam Słomka odpowiedział:
Ponad 10 tysięcy zł dla posła dotychczas to nie było dziadostwo  ! Tylko świetny zarobek. Przestań się i innych oszukiwać, bo PiS odleciał – to oczywiste i bardzo smutne dla ideowych ludzi. To żałosna kompromitacja.

Działacz PiS:
Porównaj to do innych państw. Jestem za podwyżkami bo Prezydent, Premier i inni WYBRANI ludzie MUSZĄ dobrze zarabiać, aby nie było pokus. Czy, idąc populizmem, obecne podwyżki Sejmu dla KOMBATANTÓW to co??? Z 400 zł do aż 2400 to jest dopiero k****, przesada. TAK?! Chyba was kombatantów  poj*****. Rozpasanie.

Na to Adam Słomka:
Gdyby to była podwyżka dla pary prezydenckiej to może… choć w dobie kryzysu i to bez sensu. Niestety nie zauważyłeś, iż to posłowie sobie przyznali gigantyczne podwyżki. Weterani sobie nie załatwili przez dziesięciolecia nic i większość już umarło w zapomnieniu… a wszystko bezinteresownie oddali ojczyźnie tj. zdrowie, życie, rodziny, kariery, dobre imię, itp. Tym się różnią od polityków. Pragnę Ci też przypomnieć, iż marszałek Kornel Morawiecki 4 lata temu zaproponował zwiększenie emerytur weteranów do obniżanych pensji … SBmanów, tj. do 2100 zł i wtedy PiS na wniosek premier Szydło odrzucił to w głosowaniu ! A dziś Sejm dał wszystkim weteranom (od 1939 r przez AK WiN NSZ po Solidarność) dopłatę z ZUS tylko różnicy do 2400 zł emerytury, czyli jak się ma średnio 1600 to budżet dopłaci tylko 400 zł do Max 2000 zł [bo pułap dotyczy tylko 2400 zł minus podatek] Zatem posłowie sobie przyznali 4500 zł podwyżki, a weteranom około 400 zł. Już rozumiesz, o co tu naprawdę chodzi ? Przez 5 lat PiS futrował zbrodniarzy SBmanów sedziów, prokuratorów czerwonych, wielotysięcznymi nienależnymi świadczeniami, a POiPiS przyznał weteranom po 400 zł. Sorry, za PiS była podwyżka do… 427 zł. Miliardy wobec ochłapów…

Na to działacz PiS pisze:
w Kraju była nędza po ch**owych rządach POstKOmuny. Wreszcie mamy być i jesteśmy dumnym i bogatym, do czego dążymy, Narodem. PiS świetnie działa! Nie wolno rozliczać PiS już po 4 latach, gdy po rządach POstKOmuny było dno dna. Teraz idzie do przodu i jestem przekonany, że jest idealny kierunek, aby dojść do bogatego Zachodu. A jak chodzi o Konfederację Bosaka i Korwina  to są dla mnie obrzezane ch***, gdy głosowali na mniejsze „zło” Trzaskowskiego i głosują wspólnie POstKOmuną, a ten żydowski psychol Braun „szczęść boże” Putinowi … to szkoda słów!

A.Słomka:

Nie zmieniaj tematu na cudaków z Konfederacji KOrWIN, bo skoro wsparli Trzaskowskiego i Korwin głosował w Sejmie przeciwko ściganiu zbrodni komunistycznych PRL, a teraz wspierają Łukaszenkę – to szkoda słów! Trzeba pilnować i Rozliczać swoich, a nie wrogów!!! To PiS podejmuje decyzje (lub zaniechania) i decyduje o WSZYSTKIM Rządząc SAMODZIELNIE od 5 lat ! Jest Jarosław Kaczyński i TYLKO ludzie PiS. Od większości parlamentarnej po służby specjalne, media państwowe spółki skarbu państwa, NBP, policję, prokuraturę i TK/KRS. Nic więcej w demokratycznym pluralistycznym państwie nie da się już zdobyć. A rządy PZPR SLD PSL PiS+Samoobrona, POPiS i PO to już historia. Bo było tak wiele kadencji do tyłu… Gdy, zamiast obiecanych Jankowi Pietrzakowi paru groszy na Łuk Triumfalny 1920r w nurcie (na wyspie) w Wiśle w stolicy, mamy absurdalne podwyżki PiS dla siebie i komunistów, a wszystko w dobie kryzysu – to sprawa jest jednoznaczna. Prywata, głupota i arogancja! Jakiś jesteś oderwany zupełnie od rzeczywistości. Współczuję, zostało Ci zero faktów, sama prymitywna propaganda – jak w TVP i TVN. Katastrofa

opr.JUM za zgodą Adama Słomki

Dodaj komentarz