Po burzliwej sesji, prezydent Przemyśla nie uzyskał absolutorium.Przemyśl to wydarzenie Ludzie Przemyśla

Rada Miasta Przemyśla głosami PiS, SLD i Regia Civitas nie udzieliła absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu prezydentowi Wojciechowi Bakunowi. Głosowanie poprzedziła długa i burzliwa dyskusja.

Sesja rozpoczęła się od głośnych apeli mieszkańców Przemyśla o zaprzestanie kłótni politycznych i skupienie się na wypracowaniu wspólnych rozwiązań dla dobra miasta. Radni klubów pro-prezydenckich chwalili Wojciecha Bakuna m.in. za spłacenie w poprzednim roku 14 milionów zł zadłużenia miasta sięgającego ok. 150 mln zł, przeznaczenie 20 mln zł na wcześniej rozpoczęte inwestycje, ale też uratowanie od upadłości Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przeciwnicy zarzucali mu m.in. brak nowych inwestycji oraz ignorowanie radnych opozycyjnych klubów, stanowiących od niedawna większość w radzie.

Prezydent Wojciech Bakun nie zgadza się z zarzutami radnych koalicji PiS, Regia Civitas i SLD. Radnych rządzącej koalicji nie przekonały argumenty. Nie udzielili prezydentowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

Źródło: TVP 3 Rzeszów-Aktualności