P. SAŁEK: ATAK NA POLSKIE LASY I NA POLSKĄ ZIEMIĘ IDZIE Z KILKU KIERUNKÓW – WARSTWY KRAJOWEJ, MIĘDZYNARODOWEJ ORAZ POZARZĄDOWYCH ORGANIZACJI EKOLOGICZNYCH

Od kilku lat próbuje się ograniczać funkcjonowanie Lasów Państwowych. Jest prowadzony potworny atak na leśników, są także potworne zakusy na ziemię leśną. To jest bardzo niebezpieczne. Atak na polskie lasy i na polską ziemię idzie z kilku kierunków. To, co mówię, nie jest wymyślaniem i straszeniem – z tą sytuacją mamy autentycznie do czynienia na kilku gruntach: na warstwie krajowej, międzynarodowej i pozarządowych organizacji ekologicznych – mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej, podczas poniedziałkowego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

W poniedziałek grupa pseudoekologicznych aktywistów na gmachu Ministerstwa Środowiska zawiesiła baner z hasłem: „Stop dewastacji. Czas na ochronę” oraz wizerunek ministra środowiska wycinającego drzewa. Protestujący zarzucali Michałowi Wosiowi, że realizuje rabunkową politykę Lasów Państwowych. 

źródło: radiomaryja.pl

Dodaj komentarz