Orzeczenie TK w sprawie aborcji nie zakończyło procederu przerywania ciąży

Sprawa furgonetki antyaborcyjnej z drastycznymi obrazami usuniętgo płodu ustawionej na parkingu przed szpitalem w Gorzowie rozpala ciągle lokalną opinię publiczną i stała się przyczyną już kilku postępowań sądowych, a jednak jej właściciel działacz pro-life pomimo wielu szykan nie odpuszcza tej kontrowersyjnej dla wielu w formie kampanii informacyjnej, teraz pod hasłem: ,,Każde dziecko ma prawo do życia”. I trudno się temu dziwić, bowiem jak się okazuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności dopuszczenia aborcji w przypadkach stwierdzenia u płodu wad genetycznych z Konstytucją, nie zakończyło wcale tego z czym obrońcy życia walczyli. Co prawda polskie szpitale takich zabiegów już nie wykonują, ale proceder zabijania dzieci nienarodzonych trwa dalej w najlepsze.     

       
Jak donosi portal gs24.pl w ciągu pół roku, który minął od ogłoszenia wyroku TK w sprawie aborcji eugenicznej aż ok. 17 tysięcy Polek skorzystało z pomocy inicjatywy Aborcja Bez Granic, zrzeszającej organizacje feministyczne rzekomo wspierające kobiety z problemem niechcianej ciąży. Większość kobiet we wczesnych etapach ciąży zdecydowała się na aborcję farmakologiczną w zaciszu domowym przy pomocy pigułek poronnych (ok.10 tys.), a blisko 600 kobiet w drugim trymestrze ciąży skorzystało z usług klinik zagranicznych, w tym 163 przypadki dotyczyły stwierdzonych wad genetycznych płodu. Jak czytamy w portalu oko.press, w ramach Aborcji Bez Granic, organizacje wsparły w tym czasie ten mocno kontrowersyjny proceder kwotą aż 420 tys. zł.         

Nawet tzw. pandemia i związane z nią ograniczenia w podróżowaniu oraz utrudnienia sanitarne nie stanęły na przeszkodzie niesienia kobietom na wielką skalę tak specyficznie pojmowanej pomocy. Główne kierunki tej szczególnej turystyki medycznej to Anglia i Holandia, gdzie aborcja jest dostępna bez ograniczeń na życzenie oraz Niemcy i Austria. Dziwić może też masowe bezrefleksyjne polecanie kobietom tabletek poronnych, posiadających wiele działań ubocznych, które bez problemu można zamówić korzystając z pomocy organizacji międzynarodowej Women Help Women.                       

Chodzi o farmaceutyki wczesnoporonne znane w Polsce pod nazwą Cytotec stosowany u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy (mizoprostol wywołuje skurcze macicy i wydalenie płodu) oraz Arthrotec przepisywany pacjentom z reumatoidalnym zapaleniem stawów, którego składniki czynne diklofenak i mizoprostol mogą stosowane u kobiet w ciąży spowodować wady rozwojowe w mózgu płodu, a u dorosłych znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia m.in. krwotoków, udaru niedokrwiennego mózgu czy niewydolności układu krążenia i zawału serca.       

Co ciekawe jak wynika z opublikowanej w portalu gs24.pl wypowiedzi Justyny Wydrzyńskiej z organizacji Aborcyjny Dream Team prowadzącej akcję informacyjną o możliwych sposobach aborcji oraz organizującą wyjazdy aborcyjne, wszystkie te działania prowadzone w ramach Aborcji Bez Granic są legalne: ,,Nie robimy nic, co by było niezgodne z prawem. Nasza działalność opiera się o prawo do informacji, które przysługuje każdej osobie niezależnie od płci, statusu majątkowego, czy miejsca zamieszkania. Poruszamy się w ramach obowiązującego prawa, dlatego nie jesteśmy obiektem zainteresowania organów ścigania”.         

I jak tu się więc dziwić desperacji gorzowskiego obrońcy życia i wstrząsowej formie uświadamiania społeczeństwa czym jest aborcja! Może wszystkich oburzonych krwawymi obrazami w przestrzeni publicznej miasta przekonają słowa właściciela furgonetki antyaborcyjnej Kazimierza Sokołowskiego, cytowane przez Gazetę Lubuską:           

,,Dziwne jest to, że ludzie czują się zgorszeni widokiem płodu po aborcji, a nie czują się zgorszeni tym, że zabijane jest nienarodzone dziecko”.         

Opracowanie BC 


Źródło: 

https://youtu.be/orFvL7QzArk

1 komentarz do wpisu “Orzeczenie TK w sprawie aborcji nie zakończyło procederu przerywania ciąży”

 1. I do agree with all the ideas you have introduced
  for your post. They’re really convincing and will definitely work.

  Nonetheless, the posts are too short for
  beginners. May just you please lengthen them a little from next time?

  Thanks for the post.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz