Ordo Iuris w obronie pamięci Jana Pawła II

Pomorscy politycy Lewicy posłanka Joanna Senyszyn i europoseł Robert Biedroń znani z dość kontrowersyjnych poglądów jak i wypowiedzi, znowu brylują w mediach społecznościowych. Tym razem chodzi o zarzut zniesławienia dobrego imienia Jana Pawła II.             

Jak donosi portal dziennikbaltycki.pl Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris na specjalnej konferencji prasowej odniósł się do publicznych ataków polityków na Jana Pawła II związanych z przypadkami pedofilii wśród księży. Według Ordo Iuris, w niektórych wypowiedziach na forum publicznym w sprawie przestępstw seksualnych wobec dzieci w środowisku duchowieństwa, miały miejsce przypadki oczerniania Jana Pawła II. W tych odnoszących się ,,wręcz do uczestniczenia i czerpania korzyści z przestępstw na szkodę dzieci”, doszło do naruszenia godności i czci człowieka o wielkich zasługach nie tylko dla naszego kraju, co jest po prostu … przestępstwem.                

W związku z nasiloną ostatnio kampanią oszczerstw wobec Jana Pawła II, Instytut Ordo Iuris reprezentujący Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II i Fundację Instytut Działalności Religijnej zapowiedział pozwy przeciwko politykom Lewicy. Jak czytamy w portalu ordoiuris.pl politycy bezpodstawnie twierdzili publicznie, że Jan Paweł II ,,miał wyrządzać dzieciom szkody związane z ich wykorzystywaniem seksualnym, a także wprost zarzucili papieżowi działalność przestępczą na tle pedofilskim nie podając żadnego argumentu na postawioną tezę”.           

Chodzi o wypowiedź Roberta Biedronia w programie stacji Polsat News – Gość Wydarzeń, dotyczącej pedofilii w Kościele katolickim, z której wynika, że polityk nie miałby nic przeciwko temu ,,gdyby powstał taki plac, na przykład, ofiar Jana Pawła II”. Joanna Senyszyn natomiast według Ordo Iuris przecholowała z oskarżeniami we wpisach zamieszczonych w mediach społecznościowych twierdząc, że ,,za wiedzą i zgodą Jana Pawła II kardynał Stanisław Dziwisz miał ,,kręcić pedofilskie lody” ” oraz, że ,,za papieską ochronę dla pedofila Degollado przekazywał Wojtyle ogromną kasę od Legionistów Chrystusa”.    


W związku z rozgłaszaniem nieprawdziwych informacji sugerujących udział Jana Pawła II w ,,pedofilskim procederze”, Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II i Fundacja Instytut Działalności Religijnej reprezentowane przez Ordo Iuris wystąpiły z pozwami przeciwko Joannie Senyszyn i Robertowi Biedroniowi domagając się publicznych przeprosin, sprostowania naruszających dobre imię Jana Pawła II informacji oraz wpłaty środków na wskazany szczytny cel społeczny.              

Ironiczna reakcja wywołanych do wzięcia odpowiedzialności za swoje słowa polityków była do przewidzenia. Robert Biedroń już przed zapowiadaną konferencją Ordo Iuris nie krył na Twitterze swojego stosunku do sprawy ,,Jak myślicie – będzie kamieniowanko czy stosik? Wszystko w imię miłości bliźniego swego oczywiście”.  Joanna Senyszyn zaś uważa, że ,,wykonała kawał dobrej roboty” i cieszy się z pozwu ponieważ jej zdaniem będzie to miało dobry wpływ na uzdrowienie sytuacji w kraju ,,…więcej Polaków pozna prawdę o Janie Pawle II, co może ich wyzwolić z zaczadzenia kadzidłem”.      

Opracowanie BC 


Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz