Oddział Stowarzyszenia RKW-RKW w Konstancinie–Jeziornie dołączył do organizacji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Planowane Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Konstancinie-Jeziornie:

28 lutego 2016 godz. 17.00

Centrum Animacji Misyjnej ks. Pallotynów ul. Leśna 15/17
„Krwawo-Biały Dworek” spotkanie z Barbarą Kulińską – Żugajewicz PS. „Zula”
sanitariuszką batalionu AK im. Mączyńskiego i Januszem Kłosem. Podczas spotkania wyświetlone zostaną 2 reportaże ukazujące historie bohaterów spotkania i ich powiązania z „Białym Dworkiem” – siedzibą UB w Konstancinie-Jeziornie.
zaplanowane:
– wystawa prac laureatów konkursu plastycznego dzieci i młodzieży z Konstancina-Jeziorny
– rozdanie nagród w pierwszej edycji konkursu poświęconego „Żołnierzom Wyklętym”

1 marca 2016 godzina 16.45

Spod Białego Dworku o godzinie 16.45 wyruszy autokar do Warszawy na główne obchody z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

6 marca 2016, godz. 18.00

Msza Święta w intencji Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego oraz

Kościół Matki Bożej Anielskiej, ul. Środkowa 15″

Konkurs Plastyczno-Literacki z nagrodami