„Nowoczesna znika z mapy politycznej Szczecina”

To koniec Nowoczesnej w Szczecinie, po niedawnej rezygnacji    z członkostwa w partii radnej Edyty Łongiewskiej-Wijas, która w ten sposób zamanifestowała brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony partyjnych kolegów w sytuacji ostrego sporu politycznego z prezydentem i radą miasta, drugi reprezentant zmienia nagle barwy polityczne. I nie robi tego sam, ale z grupą bliskich współpracowników, którą połączył wspólny projekt Szczecińska Inicjatywa Miejska. Radny Przemysław Słowik, dotychczasowy lider Nowoczesnej, który przejął szefowanie po Edycie Łongiewskiej-Wijas, opuszcza „tonący okręt” i zasili szeregi partii Zieloni, podobnie jak Nowoczesna wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej.  
Sam radny Przemysław Słowik, tak komentuje swój transfer polityczny: „Wartości Zielonych tak naprawdę nie są odległe wartością, które były częścią wartości Nowoczesnej”. Radny wiele razy zabierał głos w sprawach ekologii i zieleni w mieście.


Więcej na TVP3 SZCZECIN  https://szczecin.tvp.pl/46727550/zaskakujacy-transfer-w-regionie-przemyslaw-slowik-zmienia-barwy-polityczne

Na podstawie szczecin.tvp.pl,  wszczecinie.pl

Dodaj komentarz