Nowa siedziba Wojewodzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego stała się narzędziem rozgrywki politycznej między PO i PiS?

Dyrektor WSPR sprzeciwia się ,,rozpowszechnianiu fałszywych informacji” i wciąganiu w politykę. ,,Pogotwie jest apolityczne, zdrowie jest apolityczne”.               


Po ostatnich wystąpieniach w sprawie WSPR polityków PiS, którzy apelowali do prezydenta Szczecina aby dołożył do inwestycji brakujące 10 milionów złotych i oczywiście przy okazji głośno krytykowali zarząd województwa z PO, któremu podlega pogotowie, odezwał się dyrektor WSPR Roman Pałka mocno zdziwiony tym, że jakoś jego nikt do tej pory o zdanie nie zapytał, mimo tego, że to on faktycznie zarządza pogotowiem:                 

 – W ostatnim czasie budowa nowych stacji stała się gorącym tematem. Często o naszych inwestycjach wypowiadają się osoby, które nie posiadają pełnej wiedzy na temat realizacji i planów finansowania.                  

Wbrew temu co przedstawiały ostatnio media, sprawę budowy nowej siedziby pogotowia przedstawił w zupełnie innym świetle i uspokajał opinię publiczną, że inwestycja przebiega bez zakłóceń a sprawa jej finansowania jest opanowana. Jak podaje portal 24kurier.pl:         


,,Niedługo ma być podpisana umowa o dofinansowanie z budżetu państwa na kwotę 26 milionów. 11 milionów złotych przekaże marszałek województwa zachodniopomorskiego. (…)                   

Jak tłumaczy dyrektor WSPR, sprawa bulwersującego pewne środowiska kredytu, który zamierza zaciągnąć jednostka jest wymuszona nie z powodu czyjejś złej woli, a jedynie zapewnieniem płynności finansowej i została mocno rozdmuchana.  

Według dyrektora Romana Pałki zamieszanie jakie powstało wokół sprawy bardziej przeszkadza niż pomaga, bo jak czytamy w portalu 24kurier.pl:          

,,nerwowa sytuacja wokół WSPR przenosi się na załogę. I niektórzy ratownicy zaczynają twierdzić, że pieniądze powinny zostać przeznaczone na wynagrodzenia, a nie na inwestycję”.               

Portal szczecin.tvp.pl cytuje, również żywo zainteresowanego sprawą, szefa Solidarności Pomorza Zachodniego, który już wcześniej zapowiadał interwencję w sprawie inwestycji:               

– Dyrektor mówi tyle, na ile pozwoli mu przełożony, czyli marszałek.     

          
Mieszkańcy Szczecina solidaryzują się z kadrą medyczną pogotowia, której najbardziej doskwiera całe to kilkuletnie już zamieszanie.             

Opracowanie BC 

Na podstawie 24kurier.pl,  szczecin.tvp.pl,  radioszczecin.pl 

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/dyrektor-pogotowia-jestesmy-apolityczni/

https://szczecin.tvp.pl/49353891/pogotowie-nie-chce-pomocy-i-oskarza-o-rozpowszechnianie-falszywych-informacji

https://radioszczecin.pl/1,410101,dyrektor-pogotowia-pewnie-bedziemy-zmuszeni-do-w

Obraz: Kapietl

Dodaj komentarz