Niebywałe! – Stanisław Gawłowski przewodniczącym senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu

Niezwyczajny senator z Koszalina Stanisław Gawłowski (PO), jak wszyscy wiedzą o wyjątkowo nieposzlakowanej opinii, został wybrany, pewnie w dowód zasług … przewodniczącym senackiej Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu.             

Politycy PiS nie zamierzają się biernie przyglądać temu, że senatorowi, który jest jednym z oskarżonych w głośnej aferze melioracyjnej i ciąży na nim m.in. zarzut korupcyjny powierza się szefostwo jednej z wielkiej wagi komisji senackich.             

Jak zapowiedział wicemarszałek senatu Marek Pęk (PiS) na Twitterze, jeśli Senat potwierdzi ten wybór, to nie pozostanie im nic innego jak w proteście przeciwko takim praktykom opuścić tę komisję:                   
„Nie godzimy się na powierzenie tej funkcji osobie, na której ciążą liczne zarzuty korupcyjne. Jeśli Senat dokona takiego wyboru, senatorowie PiS zrezygnują z członkostwa w komisji”.           

Senator Pęk słusznie uważa, że piastowanie wysokich funkcji państwowych zobowiązuje i powierzanie ich osobie z zarzutami korupcyjnymi nawet jeśli wina nie została jeszcze przesądzona nie spełnia standardów i wysoko zawieszonej poprzeczki wymogów dla kandydatów:              
,,Funkcja przewodniczącego komisji to jest już naprawdę zaszczyt i ogromna odpowiedzialność”.          

Jak widać z komentarzy w sieci opinia publiczna też jest zdania, że to co się wydarzyło, ,,To kpina z wyborców”:   

        
Opracowanie BC 

Na podstawie 24kurier.pl,  radioszczecin.plhttps://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/senatorowie-pis-nie-zdzierza-gawlowskiego-na-stanowisku/

https://radioszczecin.pl/6,410204,gawlowski-jest-nieodpowiednia-osoba-do-funkcji-p


Obraz https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Gaw%C5%82owski

Dodaj komentarz