,,Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie pandemii !!!”.

,,Mów jeśli mówisz tak jak my, jeśli masz inne zdanie to już Cię nikt nie usłyszy…”.           


Tak skomentował w sieci wolność słowa w naszym kraju internauta podpisujący się ,,Stop segregacji” po doniesieniu Wirtualnej Polski, z którego wynika, że rządzący mają zamiar wprowadzić ustawowo gigantyczne kary za dopuszczenie do rozpowszechniania w portalach społecznościowych fałszywych informacji na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz do hejtowania medyków wpisujących się w narrację pandemii. Wszystko oczywiście pod wypróbowanym z dobrym skutkiem przez ostatnie kilkanaście miesięcy szyldem ,,ochrony zdrowia publicznego”.

Tylko czy nie chodzi raczej o rozprawienie się raz na zawsze z umieszczaniem w sieci niewygodnych dla władzy treści nie mających wiele wspólnego z prawdą jedynie słuszną?     

Nie da się ukryć, że w komentarzach o powrocie pamiętnej z PRL-u cenzury, których ogromny wysyp pojawił się w internecie po tym doniesieniu, coś jest na rzeczy skoro władza zamierza ustawowo zakneblować usta niezależnym lekarzom i ekspertom oraz wszystkim tym, którzy mają odmienne zdanie na temat poczynań koronawirusa wyniesionego do rangi jedynego zagrożenia jak i przyjętej strategii walki z nim, i odzierają publicznie rodmuchaną epidemię z tej misternie tkanej od miesięcy niezwykle zabójczej otoczki. I nawet argumenty walki z hejtem nie są w tym przypadku przekonujące, wszak w polskim prawie nie brakuje już w tej chwili instrumentów do ścigania i karania przestępców nękających czy grożących innym członkom społeczności, bez względu na to do jakiej grupy zawodowej ofiary agresji słownej czy gróźb należą.                  

Trudno nie zgodzić się z coraz liczniej pojawiającymi się stwierdzeniami, że Orwell w swojej makabrycznej wizji przyszłości świata był jednak wielkim … optymistą, a powołanie do życia ministerstwa prawdy w naszym kraju może być już tylko kwestią czasu. A tak przy okazji pytanie do prawodawcy, jak ten kontrowersyjny projekt ustawy będzie się miał do ustawicznego wywierania presji i nękania wolnych obywateli, którzy stawiając na własną odporność nie zamierzają poddać się napastliwej propagandzie oraz manipulacji i przyjąć żadnej dawki warunkowo dopuszczonego preparatu przeciwko covid, czy do szykanowania niezależnych lekarzy i naukowców, którzy ośmielili się bazując na badaniach naukowych, oficjalnych danych i własnym doświadczeniu głośno wyrazić swoje zdanie, odmienne od narracji zabójczej zarazy.              

 
Obserwując co się wokół nas dzieje, jakże celne wydają się słowa przytoczone w portalu wp.pl przez internautę ,,pediatra”: ,,Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie pandemii !!!”.          

Więcej na stronie:       https://wiadomosci.wp.pl/milion-kary-za-fake-newsy-o-covid-19-planuja-bat-na-social-media-6690513954949760a

Opracowanie BC 
Źródło:     https://wiadomosci.wp.pl/milion-kary-za-fake-newsy-o-covid-19-planuja-bat-na-social-media-6690513954949760a

Obraz    Obraz OpenClipart-Vectors z Pixabay

Dodaj komentarz