Meklemburgia-Pomorze Przednie ciągle karze Polaków za jednodniowe wizyty


Kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie należący także do Euroregionu Pomerania, do tej pory nie życzy sobie wizyt polskich turystów jednodniowych. Dziwi to szczególnie w obliczu faktu, że nawet niemieccy urzędnicy i politycy protestowali kiedy jeszcze niedawno granice z powodu rzekomej pandemii były całkowicie zamknięte.             


Wysokość kar za nieuprawnione przekroczenie granicy z Meklemburgią-Pomorza Przedniego sieje postrach wśród polskich turystów. Jak podaje portal money.pl:                

,,Kary za złamanie zakazu są surowe – to zasadniczo od 150 do aż 2 tys. euro, czyli w przeliczeniu od 670 do aż 9 tys. zł”.                

Okazuje się, że wjazd na teren mało przyjaznego Polakom niemieckiego landu, jeśli podróżujący wykupi przynajmniej jeden nocleg jest już całkowicie legalny i żadnej kary nie będzie!

Wydajesz u nas pieniądze, to zapraszamy, a jak nie to won?                    

Samorządowcy z regionu zachodniopomorskiego i władze polskiej części Euroregionu Pomerania apelowały do rządu Meklemburgii-Pomorza Przedniego o przywrócenie całkowitego ruchu granicznego, niestety na początku sierpnia rząd landu podtrzymał zakaz przebywania w jego granicach turystów jednodniowych.                  

Prezydent polskiej części Euroregionu Pomerania, Krzysztof Soska zdziwiony taką decyzją, wystosował pismo do premier landu Manueli Schwesig:                    

– Przypomnę, że od 15 czerwca 2020 roku granica Polski i Niemiec jest otwarta. (…)

Do apelu prezydenta Krzysztofa Soski przyłączył się również Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus niepewny o los zaplanowanego na 5 września, w ramach transgranicznej współpracy 3. Ultra Gryfusa, turystycznego ultramaratonu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego.              

Ponieważ z przychylnością niemiecką wobec Polaków może być róznie, Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus na taką ewentualność posiada plan B, a turystów z landu oczywiście do nas zapraszamy, nawet tych jednodniowych.                      

Opracowanie BC 

Na podstawie gs24.pl,  biznesinfo.pl 

https://gs24.pl/niemcy-z-meklemburgii-nie-chca-jednodniowych-turystow-polacy-apeluja-o-otwarcie-granicy/ar/c1-15117010

https://www.google.pl/amp/s/www.biznesinfo.pl/kara-090720-pm-zakaz-niemcy/amp?espv=1

Obraz niekverlaan z Pixabay 

Dodaj komentarz