Marszałek Grodzki znowu szokuje! Luksusowe podróże senatorów

Parlamentarzyści będą pławić się w luksusach, kiedy obywatele nie będą mieli za co żyć. Ale im się należy, w końcu tak dzielnie i z wielkim oddaniem ratują nas teraz przed niechybną śmiercią!            

W senacie kolejna odsłona mało prospołecznej postawy zachodniopomorskiego polityka marszałka Grodzkiego, który jest przykładem fenomenu na arenie krajowej polityki, bowiem jego częste kontrowersyjne zachowania uchodzą mu jak dotąd zawsze na sucho. Jak donosi portal wplityce.pl tym razem zachciało mu się, oczywiście nie dla siebie ,,królewskich łóżek, minibaru i kapci”. I to teraz kiedy po niespodziewanym lockdownie trzeba liczyć każdy grosz wydawany z kasy państwa.               

Chodzi o roztrwonienie z publicznych pieniędzy ponad … 680 tysięcy złotych na podróże ,,elity” politycznej i urzędników państwowych, którzy zamierzają w oczywiście sprawach wielkiej wagi dla obywateli i z niemałym poświęceniem poświęceniem rozjeżdżać się po całym świecie aby nam wszystkim żyło się lepiej.            

A ponieważ od kogoś trzeba zacząć, to na razie komfortowo będzie się żyło parlamentarzystom. Rozpisany właśnie przetarg na rezerwację ponad … 1000 noclegów na najbliższy okres 1,5 roku będzie kosztował podatników średnio 37 tysięcy miesięcznie! Ale nie ma co się dziwić, jako wybrańcy narodu muszą mieszkać przecież niezwykle (wy)godnie, więc Kancelaria Senatu przedstawiła dość wyrafinowane wymagania co do standardu hoteli, w których będą się zatrzymywać umęczeni senatorowie wypełniając posługę społeczną:     

           
,,Duże łóżka (co najmniej 160×200 cm), minibar, ranne kapcie, szlafroki, cztery lub pięć gwiazdek…”.           

 

Najpewniej jeszcze naród za te wszystkie wspaniałe decyzje i brak reakcji na niepraworządne działania powinien nosić parlamentarzystów na rękach. Internauci nie potrafili zachować w obliczu takiej bezczelności zimnej krwi. W komentarzach aż kipi od mało cenzuralnej krytyki po nawoływania do wypowiedzenia posłuszeństwa obywatelskiego i odcięcia rządzących od kasy przez ogólnonarodową akcję niepłacenia podatków, co przy kondycji większości polskich przedsiębiorstw nie byłoby teraz wcale takie trudne.       

Opracowanie BC 
Na podstawie wpolityce.plhttps://wpolityce.pl/polityka/516488-grodzki-chce-dla-senatorow-wielkich-lozek-minibaru-i-kapci


Obraz  Kancelaria Senatu RP

Dodaj komentarz