Marszałek Grodzki o senatorze Gawłowskim: ,,Jest wybitnym znawcą środowiska i klimatu”

Senatorowie z PiS na znak stanowczego protestu przeciwko zatwierdzeniu przez senat senatora Gawłowskiego na przewodniczącego Nadzwyczajnej Senackiej Komisji ds. Klimatu opuszczają tę komisję.

Region zachodniopomorski może się poszczycić dwoma wybitnymi parlamentarzystami, którzy ostatnio nie wiedzieć czemu stali się obiektem zjadliwego ataku i pomówień w sieci.   

 Wszystko przez Nadzwyczajną Senacką Komisję ds. Klimatu, oczko w głowie marszałka Grodzkiego ze Szczecina, wszak musi jej przewodzić wybitny człowiek, specjalista w tej dziedzinie.          

Czy w senacie znajdziemy innego senatora, który miałby tak wielkie wyczucie sprzyjającego mu klimatu jak nie właśnie senator Gawłowski z Koszalina?!         

Jeśli nie, utytułowany ekonomista, który nadzwyczaj dobrze odnalazł się w drenowaniu, czy raczej melioracji, to kto będzie w stanie podołać temu wiodącemu wyzwaniu współczesnego świata.     

    
Ponieważ sprawa idzie przecież podobno o życie, o życie naszych dzieci, wnuków i następnych pokoleń nadzwyczajnej komisji musi przewodzić ktoś wyjątkowy, a wyjątkowości jaka by ona nie była odmówić panu senatorowi Gawłowskiemu się nie da.       

         
Poza tym jak donosi portal wpolityce.pl marszałek Grodzki na konferencji prasowej przypominał, że wybór ten był demokratyczny i wszyscy biorący udział w głosowaniu zdawali sobie sprawę z kim mają do czynienia, a kierowali się wyłącznie dobrem najwyższym:        

,,Podjęli tą decyzję z troski o klimat, bo jak państwo wiecie, z tego, co obserwujemy – coraz gwałtowniejsze zjawiska atmosferyczne, zajęcie się klimatem jest rzeczą palącą(…)”.   

,,Myślę, że ta nadzwyczajna komisja będzie błyszczeć, mam nadzieję, jak najmniej politycznie, a jak najbardziej dla dobra nas wszystkich w kwestiach klimatycznych”.         

Niestety obywatele nie mają takego zdania jak pan marszałek i podobnie jak senatorowie z PiS nie popierają tego mocno zastanawiającego wyboru. W sieci roi się od piętnujących wpisów i ironicznych komentarzy oburzonych internautów, choć zdarzają się takie, które przyznają mu o dziwo rację:         

,,Tym razem trudno się nie :  zgodzić z panem marszałkiem wielkim , o doskonałej znajomości, a nawet podskórnym i naskòrnym wyczuciu zmian klimatycznych świeżo wybranego przewodniczacego komisji świadczy to, że gdy tylko klimat wokół pana Gawłowskiego zaczął się zmieniać postanowił zostać senatorem…” (pisownia oryginalna).         

Opracowanie BC 

Na podstawie wpolityce.plhttps://wpolityce.pl/polityka/517046-alez-laurka-grodzki-gawlowski-to-wybitny-znawca-klimatu


Obraz: Kancelaria Senatu / mix

Dodaj komentarz