Marszałek Elżbieta Polak deklaruje, że nie odda województwa ludziom, którzy oszukali swoich wyborców

Marszałek Elżbieta Polak zapowiedziała w mediach społecznościowych ,,nigdy się nie poddam” i ,,nie oddam województwa ludziom, którzy oszukali swoich wyborców”     

            


Zarząd Województwa Lubuskiego bez wotum zaufania i bez absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Marszałek Polak, która panuje niepodzielnie w regionie od 10 lat czeka kolejne głosowanie, tym razem będzie dotyczyło jej odwołania.                      

Opozycja w sejmiku potrzebuje jeszcze tylko trzech głosów aby odwołać władze województwa. Jednak radni  nie spieszą się z podjęciem tej decyzji. Rządząca jeszcze koalicja nie ma w tym żadnego interesu, a przeciwnicy wolą mieć więcej czasu na przekonanie niezdecydowanych do przejścia na ich stronę. Może się też okazać, że czas zagra na ich korzyść jeśli zarząd popełni jakiś błąd.                         

To co wydarzyło się podczas głosowania radnych sejmiku województwa w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla zarządu regionu za poprzedni rok, do tego stopnia wstrząsnęło panią marszałek, że na Facebooku dała upust swoim emocjom:              

– Kochani, nigdy się nie poddam, ciężko pracuję i nie oddam województwa ludziom, którzy oszukali swoich wyborców.         

Przy okazji rozrachunków dostało się mocno Januszowi Kubickiemu, prezydentowi Zielonej Góry, z którym jakoś rządzącej jeszcze koalicji KO-PSL-SLD od dawna jest mocno nie po drodze:                

– Prywatny klub Kubickiego kilka godzin krytykował raport o stanie województwa, a nie złożył ani jednego konstruktywnego wniosku. Po nieudzieleniu zarządowi wotum zaufania, kilkadziesiąt projektów uchwał przygotowanych właśnie przez ten sam zarząd została podjęto jednogłośnie z szybkością pendolino. Taka schizofrenia!             

Cierpkie słowa krytyki nie ominęły też jakże niewdzięcznych członków nowego klubu Samorządowe Lubuskie, którego powstanie wydaje się być przysłowiowym gwoździem do trumny, początkiem końca obecnej władzy w regionie.         

Całość wpisu na stronie:       https://m.facebook.com/photo.php?fbid=3302681783132992&set=a.118404998227369&type=3&refsrc=http%3A%2F%

To czy marszałek Polak będzie musiała odejść zależy od tego, czy opozycji uda się zebrać potrzebne do odwołania 18 głosów (PiS, Lubuskie Samorządowe i Bezpartyjni Samorządowcy mają ich w tej chwili 16 z 30). Może się więc okazać, że obecny zarząd jednak się utrzyma, ale z mocno kłopotliwym w rządzeniu brakiem większości w sejmiku.                   

Rozgrywki polityczne w lubuskiem wyglądają jak żywcem przeniesione z podwórkowej dziecięcej przepychanki, a samorządowcy widzą przeciwników w krzywym zwierciadle.           

Opracowanie BC 

Na podstawie gazetalubuska.plhttps://gazetalubuska.pl/marszalek-elzbieta-polak-nie-oddam-wojewodztwa-ludziom-ktorzy-oszukali-swoich-wyborcow/ar/c1-15144220
Obraz 

Dodaj komentarz