Marszałek Elżbieta Anna Polak na pierwszym miejscu w rankingu IBRiS

Ocena działalności marszałka i zarządu województwa przez lokalnych mieszkańców nie zawsze idzie w parze z tym co myśli na ten temat opozycja w sejmiku. Choć marszałek lubuskiego Elżbieta Polak nie otrzymała za raport o stanie województwa za rok 2019 votum zaufania, to może liczyć nie tylko na poparcie własnej partii, ale co najważniejsze … lubuszan.          

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych dotyczących oceny jakości życia w różnych regionach Polski oraz pracy zarządów poszczególnych województw, najwyższe notowania wśród ankietowanych w kraju osiągnęła tak krytykowana przez opozycję marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.         

Co ciekawe lubuszanie najlepszą w Polsce ocenę wystawili nie tylko swojej marszałek, ale również sejmikowi województwa, w którym od dawna dochodzi do politycznych spięć i roszad. Jak czytamy w portalu lubuskie.pl pozytywnie pracę władz województwa lubuskiego oceniło prawie 56 proc. zadowolonych z życia w regionie mieszkańców, co przy zaledwie ok. 40 proc., 36 proc., 34 proc. i 32 proc. poparcia dla kolejnych na podium w rankingu IBRiS samorządów regionów: opolskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego jest ogromnym sukcesem.          

Czy za nim stoją, jak uważa sama marszałek Polak, podejmowane bardzo różnorodne samorządowe inicjatywy skierowane do wielu grup społecznych, ,,autentyczność i obecność wśród ludzi”, otwartość władz województwa na głos mieszkańców i dobra z nimi komunikacja, nie wiadomo, ale na pewno władze województw łódzkiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubelskiego, których notowania w rankingu są najgorsze, powinny przypatrzeć się bliżej pracy lubuskiego samorządu . Nawet 20 proc. mieszkańców nie oceniło władz tych województw pozytywnie.    

Opracowanie BC 


Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz